Wijnaldum benadert duel met Tsjechië als ontmoeting met topland
ZEIST (ANP) - Georginio Wijnaldum waakt voor iedere vorm van onderschatting in de aanloop naar het duel met Tsjechië in de achtste finales van het EK. "We moeten die wedstrijd benaderen als een ontmoeting met een topland", zei de aanvoerder van het Nederlands elftal. "Maar het had inderdaad gekker gekund."
Nederland zit op papier aan de gunstige kant van het speelschema van het EK. Als Oranje van Tsjechië wint, dan wordt Denemarken of Wales op 3 juli in Bakoe de tegenstander in de kwartfinale. "We ontlopen de echte favorieten nog even", doelde Wijnaldum op Frankrijk, Italië, Duitsland, België, Engeland, Spanje en Portugal.
"Maar dat wil niet alles zeggen. Iedereen heeft kunnen zien wat er woensdag allemaal gebeurde. Het was een spannende avond. Dan lag Duitsland er weer uit en toen weer Portugal. En uiteindelijk lag toch Hongarije uit het toernooi. Dat maakt voetbal wel heel mooi. Wij moeten niemand onderschatten. Je zag hoe lastig Duitsland het met Hongarije had."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
17 uur geleden