Wijnaldum benadert duel met Tsjechië als ontmoeting met topland
ZEIST (ANP) - Georginio Wijnaldum waakt voor iedere vorm van onderschatting in de aanloop naar het duel met Tsjechië in de achtste finales van het EK. "We moeten die wedstrijd benaderen als een ontmoeting met een topland", zei de aanvoerder van het Nederlands elftal. "Maar het had inderdaad gekker gekund."
Nederland zit op papier aan de gunstige kant van het speelschema van het EK. Als Oranje van Tsjechië wint, dan wordt Denemarken of Wales op 3 juli in Bakoe de tegenstander in de kwartfinale. "We ontlopen de echte favorieten nog even", doelde Wijnaldum op Frankrijk, Italië, Duitsland, België, Engeland, Spanje en Portugal.
"Maar dat wil niet alles zeggen. Iedereen heeft kunnen zien wat er woensdag allemaal gebeurde. Het was een spannende avond. Dan lag Duitsland er weer uit en toen weer Portugal. En uiteindelijk lag toch Hongarije uit het toernooi. Dat maakt voetbal wel heel mooi. Wij moeten niemand onderschatten. Je zag hoe lastig Duitsland het met Hongarije had."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
17 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
19 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
19 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
20 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
21 uur geleden