Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijn uit Rivierenland krijgt EU-bescherming tegen namaak

Wijn uit Rivierenland krijgt EU-bescherming tegen namaak

BRUSSEL (ANP) - Wijn uit Rivierenland, een gebied van 300.000 hectare waar de Achterhoek en Betuwe onder vallen, krijgt een Europese beschermde oorsprongsbenaming. Dat heeft de Europese Commissie besloten na een aanvraag voor een 'Appellation d'Origine Protégée' (AOP) door drie wijngaarden in het gebied.

De AOP is een Europese verordening die streekproducten bescherming biedt tegen namaak. Producten die het AOP-keurmerk dragen, moeten geproduceerd en verwerkt worden binnen een bepaald gebied volgens een gecontroleerde werkwijze. Van de druiven waarvan Rivierenlandwijn wordt gemaakt moet 85 procent afkomstig zijn uit het gebied.

In 2004 zijn de eerste wijnstokken aangeplant in het afgebakende geografisch gebied nadat nieuwe druivenrassen waren ontwikkeld voor het noordelijke klimaat in Nederland. De aanplant werd onder meer met behulp van Europese subsidies voor plattelandsvernieuwing gefinancierd. Het gebied wordt doorkruist door de Oude IJssel, de IJssel, de Nederrijn, de Lek, de Waal, de Linge, de Afgedamde Maas en de Maas. Er is veel tuinbouw en fruitteelt vanwege de vruchtbare riviergronden. De omstandigheden "dragen bij aan de kwaliteit van wijnen en geven ze fruitige aroma's", aldus de commissie.

Meer uit Financieel

Amerikaanse waakhond onderzoekt invloed AI-bots op minderjarigen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC wil dat grote techbedrijven informatie geven over de manier waarop ze de schadelijke effecten van AI-chatbots voor minderjarigen beperken. De toezichthouder eist onder andere dat de bedrijven achter Facebook, Instagram, ChatGPT, Snapchat en X inzicht geven in de manier waarop ze chatbots inzetten.

7 minuten geleden
PostNL verwacht deze maand pakketten naar VS te versturen

DEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht deze maand een groot deel van de voor de Verenigde Staten bestemde pakketten weer te kunnen verzenden. Vorige maand stopte het post- en pakketbedrijf daar net als veel Europese branchegenoten mee, door onduidelijkheid over een wetswijziging.

1 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst na rentepauze ECB

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een winst gesloten. Ook op andere beurzen in Europa stegen de belangrijkste graadmeters na het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die hield zoals verwacht de leenkosten onveranderd op 2 procent.

2 uur geleden
Lagarde: risico's voor economische groei zijn 'evenwichtiger'

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De risico's voor economische groei zijn "evenwichtiger" geworden dan enkele maanden geleden. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde donderdag gezegd in een toelichting op het besluit om de rente in de eurozone onveranderd te laten.

3 uur geleden
Aandelenbeurzen in New York stijgen na inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omhoog. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiecijfers van de Verenigde Staten. De consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld stegen in augustus 0,4 procent ten opzichte van juli, wat iets meer was dan economen in doorsnee hadden verwacht.

4 uur geleden
ECB optimistischer over economie in 2025, ook meer inflatie

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) is optimistischer over de economische groei van de eurolanden dit jaar. Volgend jaar zal het bruto binnenlands product (bbp) van de eurozone juist iets minder sterk stijgen dan eerder verwacht, voorspelt de ECB bij zijn nieuwste rentebesluit.

5 uur geleden
Bloomberg: Oekraïne heeft tot 2027 miljarden meer steun nodig

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Oekraïne heeft de komende twee jaar mogelijk tientallen miljarden dollars meer financiering nodig dan het land verwacht. Dit heeft het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vastgesteld, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

5 uur geleden