Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijler gaat in landenwedstrijd met Schloesser 'vol gas' voor goud

Wijler gaat in landenwedstrijd met Schloesser 'vol gas' voor goud

TOKIO (ANP) - Handboogschutter Steve Wijler wil Nederland zaterdag dolgraag de eerste medaille op de Olympische Spelen bezorgen. De 24-jarige Limburger zette in de kwalificatie van de drie Nederlandse mannen de hoogste score neer en mag daarom met Gabriela Schloesser de gemengde landenwedstrijd schieten. "Ik ben immens blij dat ik het mag doen, we gaan proberen goud te halen. Vol gas, ik wil er zaterdag direct een klap op geven", zei Wijler.

De Limburger kwam in de zogeheten rankingsronde na 72 pijlen tot een totaalscore van 675 punten, 5 punten meer dan Sjef van den Berg. "Het was een wedstrijdje in een wedstrijd", aldus bondscoach Ron van der Hoff. Wijler en Schloesser nemen het zaterdag in de eerste knock-outronde op tegen Italië.

"Het is de eerste keer dat dit mix-event op het programma staat bij de Spelen. Het zou toch geniaal zijn als wij dan de eerste medaille voor Nederland kunnen pakken?", aldus Wijler. "Ik heb op het trainingskamp heel veel rondjes gedraaid met Gaby. Wij schieten in een andere volgorde dan zij met Sjef doet. Bij hen staat Gaby voorop en schiet Sjef erna, bij ons is het andersom. Ik vind het fijner om te openen. Zodra de toeter gaat op de lijn stappen en gas erop, daar voel ik me comfortabel bij. Ik voel me tegengehouden als daar iemand voor me staat."

Maandag gaat Wijler met Van den Berg en de jonge debutant Gijs Broeksma, die vlak voor de Spelen de plek in het team overnam van routinier Rick van der Ven, ook voor een hoge klassering in de landenwedstrijd. "We hebben hier laten zien dat we geen baanvulling zijn. Maar het moet daarachter gebeuren, in het finalestadion", zei Wijler vanaf het kwalificatieveld. "We zijn vol vertrouwen dat we het daar kunnen, we hebben een fantastisch team."

Meer uit Sport

Topfavoriet Malinin faalt in dramatische finale kunstrijden

MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.

1 uur geleden
Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

3 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

4 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

4 uur geleden
De Boo op Spelen ook op 500 meter tegen Stolz, Diniz tegen Zurek

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.

4 uur geleden
Nederland na brons Bergsma nog negende in medailleklassement

MILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.

4 uur geleden
Skeletonster Bos lijkt met dertiende plek kansloos voor medaille

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.

6 uur geleden