Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijler als laatste handboogschutter ook uitgeschakeld op Spelen

Wijler als laatste handboogschutter ook uitgeschakeld op Spelen

PARIJS (ANP) - Het is de Nederlandse handboogschutters anders dan drie jaar geleden in Tokio niet gelukt een olympische medaille te veroveren. Steve Wijler werd donderdag als laatst overgeblevene ook uitgeschakeld in het stadion voor het Hôtel des Invalides in Parijs. In de tweede ronde van het individuele toernooi was de Turk Berkim Tumer met 6-2 te sterk.

Wijler en Tumer, de nummers 23 en 10 van de kwalificatieronde, schoten in de eerste twee sets precies evenveel punten (28 en 27). Vervolgens verloor Wijler de derde en vierde set na twee afzwaaiers in de vier en zeven. Wijler was in de eerste ronde nog wel te sterk voor Roy Dror uit Israël: 6-2.

De Limburger Wijler (27) won drie jaar geleden in Tokio nog olympisch zilver met Gaby Schloesser in de gemengde landenwedstrijd. Dat was de eerste Nederlandse handboogmedaille sinds 2000. In Parijs was het duo al snel uitgeschakeld. In een shoot-off voor de knock-outfase was Taiwan te sterk.

Meer uit Sport

Fransman Grégoire wint tweede etappe Zwitserland, Lemmen derde

LOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.

3 uur geleden
Wielrenster Žigart breekt kaak bij val in Ronde van Zwitserland

LOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.

4 uur geleden
Longo Borghini neemt in Zwitserland leiderstrui over van De Vries

LOCARNO (ANP) - Wielrenster Elisa Longo Borghini heeft de tweede etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Italiaans kampioene van UAE Team ADQ nam met de ritzege ook de leiderstrui over van Femke de Vries.

8 uur geleden
Tennisser De Jong door afmelding geplaatst voor Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag zonder het spelen van kwalificaties meedoen aan het hoofdtoernooi van Wimbledon. De nummer 72 van de wereld, die vorige maand de vierde ronde haalde op Roland Garros, profiteert van de afmelding van de geblesseerde Tomáš Macháč. Dat meldt de toernooiorganisatie.

9 uur geleden
Turnster Sanne Wevers weer opgenomen in Oranjeselectie

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is weer opgenomen in de Oranjeselectie. Dat meldt turnbond KNGU.

9 uur geleden
Basketballers New York Knicks accepteren uitnodiging Witte Huis

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van de New York Knicks hebben de uitnodiging om het Witte Huis te bezoeken geaccepteerd. Dat meldde James Dolan, de eigenaar van het basketbalteam dat afgelopen weekend voor het eerst sinds 1973 de titel in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA veroverde.

12 uur geleden
Tennisster Sabalenka wint eerste partij na sof op Roland Garros

BERLIJN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft twee weken na haar verrassende uitschakeling in de kwartfinale van Roland Garros een succesvolle comeback gemaakt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won op het grastoernooi van Berlijn van de Russin Ekaterina Aleksandrova en plaatste zich daarmee voor de kwartfinale.

1 dag geleden