Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijkcentrum langer open voor buurtbewoners Tarwekamp

Wijkcentrum langer open voor buurtbewoners Tarwekamp

DEN HAAG (ANP) - In het Haagse Wijkcentrum Mariahoeve is het dinsdag een komen en gaan van buurtbewoners die hulp zoeken of een luisterend oor na de explosies aan de Tarwekamp. Ze kunnen er met elkaar in gesprek met een kop koffie of broodje of met vragen terecht bij politiemensen, medewerkers van het Rode Kruis of de woningcorporatie. Het wijkcentrum houdt de deuren momenteel langer open dan gebruikelijk. "We zijn open van 09.00 uur tot 20.00 uur", zegt een woordvoerster.

In het wijkcentrum liggen twee condoleanceregisters die volop worden getekend. Buiten is een plek ingericht voor bloemen en kaarsen. "Vandaag zien we veel ondernemers die zijn getroffen", aldus de woordvoerster. Maar er komen ook buurtbewoners vertellen wat ze hebben meegemaakt. "Sommigen kunnen niet meer slapen. Ook horen we dat mensen hun huis niet uit willen. Die proberen we hier naartoe te krijgen, zodat ze met buurtgenoten in contact kunnen komen."

Mensen zijn bang, merkt de woordvoerster. "Ik hoorde jongeren zeggen dat ze dachten dat het een raket was uit Rusland." Tegenover de ingestorte huizen wonen volgens haar vluchtelingen uit Syrië. "Je ziet deze mensen compleet verstijven. Ze kijken continu naar een beeld wat je niet wilt zien." Ook is er veel verdriet. Een man barst in snikken uit als hij het condoleanceregister tekent.

Buurtbewoners vragen zich volgens de woordvoerster ook af wat de oorzaak kan zijn. "Iedereen wil weten wat dit kan zijn. Is er echt iemand die al die mensen dit heeft aangedaan?"

Meer uit Binnenland

Dode door schietpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.

3 uur geleden
Schademeldingen beving Drenthe opgelopen tot meer dan honderd

GEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 110, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De plaats bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0.

4 uur geleden
Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

8 uur geleden
Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

18 uur geleden
Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

23 uur geleden
Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

1 dag geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

1 dag geleden