Wijkcentrum langer open voor buurtbewoners Tarwekamp
DEN HAAG (ANP) - In het Haagse Wijkcentrum Mariahoeve is het dinsdag een komen en gaan van buurtbewoners die hulp zoeken of een luisterend oor na de explosies aan de Tarwekamp. Ze kunnen er met elkaar in gesprek met een kop koffie of broodje of met vragen terecht bij politiemensen, medewerkers van het Rode Kruis of de woningcorporatie. Het wijkcentrum houdt de deuren momenteel langer open dan gebruikelijk. "We zijn open van 09.00 uur tot 20.00 uur", zegt een woordvoerster.
In het wijkcentrum liggen twee condoleanceregisters die volop worden getekend. Buiten is een plek ingericht voor bloemen en kaarsen. "Vandaag zien we veel ondernemers die zijn getroffen", aldus de woordvoerster. Maar er komen ook buurtbewoners vertellen wat ze hebben meegemaakt. "Sommigen kunnen niet meer slapen. Ook horen we dat mensen hun huis niet uit willen. Die proberen we hier naartoe te krijgen, zodat ze met buurtgenoten in contact kunnen komen."
Mensen zijn bang, merkt de woordvoerster. "Ik hoorde jongeren zeggen dat ze dachten dat het een raket was uit Rusland." Tegenover de ingestorte huizen wonen volgens haar vluchtelingen uit Syrië. "Je ziet deze mensen compleet verstijven. Ze kijken continu naar een beeld wat je niet wilt zien." Ook is er veel verdriet. Een man barst in snikken uit als hij het condoleanceregister tekent.
Buurtbewoners vragen zich volgens de woordvoerster ook af wat de oorzaak kan zijn. "Iedereen wil weten wat dit kan zijn. Is er echt iemand die al die mensen dit heeft aangedaan?"
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Posters van Wakker Dier moeten zichtbaar zijn op reclameborden op stations. NS Stations weigerde dat, waarop de dierenrechtenorganisatie naar de rechter stapte. Die gaf Wakker Dier woensdag gelijk in een kort geding.
37 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS benadrukt een "zorgvuldige ethische afweging" te hebben gemaakt om niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival. Woensdag heeft de NPO bekendgemaakt alsnog een Nederlandse inzending te verzorgen. Een onafhankelijk team van experts moet bij de NPO de Nederlandse deelname in 2027 vormgeven.
46 minuten geledenBERGEN (ANP) - Schrijver Sjoerd Kuyper, bekend van onder meer het boek Het zakmes, is dinsdagavond op 74-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. Dat heeft uitgeverij Hoogland & Van Klaveren woensdag bekendgemaakt.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO heeft besloten weer naar het Eurovisie Songfestival te gaan om weer de verbinding met Europa te zoeken. Dat zegt bestuursvoorzitter Jet de Ranitz tegen het ANP over het besluit om in tegenstelling tot AVROTROS wel naar Bulgarije af te reizen.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederland keert na een jaar afwezigheid terug op het Eurovisie Songfestival. Een onafhankelijk team van experts verzorgt vanuit de NPO de Nederlandse deelname in 2027, heeft de NPO woensdag bekendgemaakt. De NOS is verantwoordelijk voor de verslaggeving, voorbeschouwingen en het commentaar.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De 20-jarige verdachte van de dodelijke aanrijding in het Zeeuwse Vogelwaarde komt donderdag op vrije voeten. De advocaten van J. vroegen de rechtbank woensdag tijdens de eerste inleidende zitting om het voorarrest van hun cliënt te schorsen. Dat heeft de rechtbank onder een aantal strenge voorwaarden toegewezen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mark Teurlings, de advocaat van oud-gemeenteambtenaar Jim B., meent dat het voor justitie een hele "uitdaging" is om hem veroordeeld te krijgen. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie twaalf jaar tegen B. voor corruptie, computervredebreuk en medeplichtigheid aan geweld. De informatie die hij heeft opgezocht in de systemen van de gemeente Amsterdam is volgens justitie gebruikt bij zeker 95 geweldsincidenten. "Twaalf jaar voor een man die niemand heeft aangeraakt, het past niet bij zijn rol", zei Teurlings.
3 uur geleden