Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijkagenten steeds meer tijd kwijt aan noodhulp

Wijkagenten steeds meer tijd kwijt aan noodhulp

DEN HAAG (ANP) - Wijkagenten in middelgrote steden en op het platteland worden vaak ingezet voor onder meer noodhulp, zoals levensbedreigende situaties na een ernstig ongeval of een gewapende overval. Daardoor hebben ze nauwelijks tijd om te investeren in wijkcontacten en neemt hun kennis van de wijk af. Dit staat in het rapport Lokale handhaving door de politie van de Inspectie Justitie en Veiligheid.

De onderzoekers constateren dat de politie te weinig informatie heeft om problemen te voorzien en in te grijpen vóórdat het echt onveilig wordt. De inspectie noemt dit "een zorgwekkende ontwikkeling voor de effectiviteit van de politie".

Ook bezorgt het grote aantal meldingen over personen met verward gedrag de politie handenvol werk. "Dit maakt investeren in de wijk en daar spelende problematiek lastig", valt te lezen in het onderzoek. Daarnaast is de politie voor haar informatie steeds afhankelijker van gemeenten, waar de opsporingsambtenaren (boa's) en hulpverleners problemen vaak eerder zien aankomen dan de politie. Maar de gemeenten zijn vanwege de privacywetgeving terughoudend met het delen van informatie over personen met verward gedrag en jongeren die buiten de boot dreigen te vallen.

Voorzitter Gerrit van de Kamp van de politievakbond ACP zegt in een reactie op het rapport: "Jammer dat er een dergelijk rapport nodig is terwijl de professionals en wij als vakbonden hier al jaren op wijzen en voor waarschuwen. Waarom moet het steeds iedere keer "aangetoond" worden en wordt er niet eerder geluisterd naar politiemensen in de operatie?"

Kamerlid Chris van Dam (CDA) spreekt van een spijkerhard rapport. "Er waren nog nooit zo veel politieagenten, maar de basisteams zijn structureel onderbedeeld. We moeten echt andere keuzes maken om onze wijkagenten terug in positie te krijgen", reageert Van Dam.

Meer uit Binnenland

Schiphol: dinsdag slecht bereikbaar, drukte op wegen verwacht

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol denkt dinsdag door de staking van NS-personeel slecht bereikbaar te zijn. Er rijden alleen tussen Amsterdam en Schiphol treinen, dus wordt verwacht dat veel mensen met de auto of taxi komen. "Dit leidt naar verwachting tot veel extra verkeer en drukte op de wegen rondom de luchthaven."

11 minuten geleden
Brand in woningen Utrecht en verstoring treinen na blikseminslag

UTRECHT (ANP) - Door blikseminslagen in Utrecht is een woning aan de Philipsdaalderhof rond 01.30 uur in brand gevlogen. Ook is er door de bliksem een verstoring in de treindienst tussen Utrecht Centraal en Woerden.

5 uur geleden
Vrouwen krijgen minder vaak alimentatie na scheiding

DEN HAAG (ANP) - Vrouwen krijgen na een echtscheiding steeds minder vaak een alimentatie. Het bedrag dat ze ontvangen, wordt volgens statistiekbureau CBS ook steeds lager.

6 uur geleden
Duitse politie paraat op 'grenscontrole' door Nederlandse burgers

TER APEL (ANP) - Aan de Duitse kant van de grens tussen Ter Apel en het Duitse Rütenbrock staat de Duitse politie paraat om in te grijpen als Nederlandse burgers op eigen gezag grenscontroles gaan uitvoeren. Een lokale fotograaf ziet de politiemensen en meerdere Duitse politievoertuigen staan langs de B408, een weg die overgaat in de Nederlandse N366.

14 uur geleden
Tijdens spoorstaking wel treinen tussen Schiphol en Amsterdam

SCHIPHOL (ANP) - Tijdens de spoorstaking dinsdag rijden er wel treinen tussen Amsterdam en Schiphol. Een woordvoerster van NS laat weten dat er vier keer per uur in beide richtingen Sprinters gaan tussen Amsterdam Centraal en Hoofddorp/Schiphol. Door de staking van NS-personeel in de regio's West en Noord-West rijden dinsdag in het hele land geen NS-treinen.

16 uur geleden
Landelijk onderwijsprotest uitgesteld door staking NS

UTRECHT (ANP) - Het landelijke onderwijsprotest tegen de bezuinigingen van het inmiddels gevallen kabinet dat dinsdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Door een staking van NS-personeel die dag rijden er in het hele land geen NS-treinen. Een "centraal actiemoment" is daarom niet mogelijk, laat een woordvoerster van de Algemene Onderwijsbond (AOb) weten.

17 uur geleden
Verbazing bij VVMC over besluit NS om dinsdag niet te rijden

UTRECHT (ANP) - Spoorvakbond VVMC is verbaasd dat NS heeft besloten al het treinverkeer in Nederland komende dinsdag te schrappen. Dat zegt een woordvoerder van de bond. "De spoorwegen zouden eenvoudig met pendeldiensten kunnen gaan rijden. Nu hebben ook de mensen die in het noorden, oosten en zuiden van het land een treinrit willen maken last van de staking. Dat is niet de bedoeling van onze actie", aldus de zegsman.

20 uur geleden