
Wijfje is Wüst in Thialf te snel af op 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Melissa Wijfje heeft voor een verrassing gezorgd bij de NK afstanden in Heerenveen. De 24-jarige rijdster van gewest Friesland pakte goud op de 1500 meter met een tijd van 1.55,65. Titelhoudster Ireen Wüst, tevens olympisch en wereldkampioene op deze afstand, moest op 0,04 seconde genoegen nemen met zilver. Het brons was voor Joy Beune met een tijd van 1.55,87.
Voor Wijfje was het haar eerste Nederlandse titel. Ze behaalde eerder zilver op de massastart en brons vorig seizoen op de 1500 meter bij de NK afstanden.
De eerste drie kwalificeerden zich voor de WK afstanden in februari in Salt Lake City en zijn in principe ook zeker van deelname aan de EK afstanden in januari in Heerenveen. Na de NK in Thialf zijn de eerste twee van een combiklassement (1500 en 3000 meter) eveneens geplaatst voor de WK allround eind februari in Hamar.
Meer uit Sport
N i e u w bericht, meer informatie na 1e alinea: meer over posities
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen start als vierde in de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De regerend wereldkampioen was met de Red Bull duidelijk langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. Ook de twee McLaren-coureurs Oscar Piastri en Lando Norris waren sneller dan Verstappen
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Kersverse vader Max Verstappen heeft bij de enige vrije training van de Grote Prijs in Miami de derde tijd gereden. De regerend wereldkampioen was in de Red Bull 0,430 seconde langzamer dan de Australiër Oscar Piastri in de McLaren en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami blijft nog minimaal zestien jaar op de Formule 1-kalender staan. Het contract met het circuit dat om het Hard Rock Stadium in Miami Gardens is gebouwd, is met tien jaar verlengd tot 2041. Dat heeft de organisatie van de Formule 1 bekendgemaakt. Onlangs werd het contract met het circuit van Mexico-Stad tot 2028 verlengd.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Casper Ruud heeft voor het eerst de finale van het graveltoernooi van Madrid bereikt. De 26-jarige Noor was in twee sets te sterk voor zijn Argentijnse leeftijdsgenoot Francisco Cerúndolo: 6-4 7-5. Ruud speelt de eindstrijd in La Caja Mágica tegen de winnaar van de partij tussen de Brit Jack Draper en de Italiaan Lorenzo Musetti.
11 uur geledenCOSSONAY (ANP) - Jay Vine heeft de derde etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De 29-jarige Australiër van UAE Team Emirates was na 183 kilometer met start en finish in het Zwitserse Cossonay de beste op de oplopende aankomst. De Fransman Lenny Martinez werd tweede en Vines ploeggenoot João Almeida uit Portugal kwam als derde over de streep.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen (27) is vader geworden van een dochter. Zijn partner Kelly Piquet (36) is bevallen van een meisje met de naam Lily. Dat maakte Verstappen via Instagram bekend.
15 uur geleden