Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wifi British Airways straks mogelijk verzorgd door Musks Starlink

Wifi British Airways straks mogelijk verzorgd door Musks Starlink

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartconcern IAG, eigenaar van onder meer British Airways en het Spaanse Iberia, is in gesprek met satellietinternetaanbieder Starlink van Elon Musk om in zijn vliegtuigen wifi te kunnen aanbieden. De onderneming praat ook nog met Starlinks rivaal Project Kuiper van Amazon, heeft Annalisa Gigante, hoofd innovatie van de luchtvaartgroep, gezegd in een interview met financieel persbureau Bloomberg.

Daarmee overweegt opnieuw een grote speler uit de luchtvaart een deal met Starlink te sluiten. Het Amerikaanse United Airlines, Qatar Airways en Air New Zealand kondigden eerder al een overeenkomst aan met Starlink voor internet aan boord. Ook Air France heeft laten weten in de loop van volgend jaar Starlink-internet in zijn toestellen te gaan aanbieden. Maar de eerste Europese maatschappij die hiermee komt wordt waarschijnlijk het kleinere airBaltic.

Starlink heeft een netwerk van duizenden satellieten die in een relatief lage baan om de aarde gaan. Daardoor is het mogelijk om bijvoorbeeld afgelegen gebieden van internet te voorzien. Ook in de scheepvaartwereld wordt Starlink steeds meer gezien als een serieuze concurrent van traditionele satellietinternetbedrijven zoals Viasat en Gogo. Het internet aan boord van de vliegtuigen van IAG wordt tot nu toe verzorgd door Inmarsat, dat vorig jaar werd overgenomen door Viasat.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

3 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

3 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

4 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

5 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

6 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

8 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

8 uur geleden