Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wifi British Airways straks mogelijk verzorgd door Musks Starlink

Wifi British Airways straks mogelijk verzorgd door Musks Starlink

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartconcern IAG, eigenaar van onder meer British Airways en het Spaanse Iberia, is in gesprek met satellietinternetaanbieder Starlink van Elon Musk om in zijn vliegtuigen wifi te kunnen aanbieden. De onderneming praat ook nog met Starlinks rivaal Project Kuiper van Amazon, heeft Annalisa Gigante, hoofd innovatie van de luchtvaartgroep, gezegd in een interview met financieel persbureau Bloomberg.

Daarmee overweegt opnieuw een grote speler uit de luchtvaart een deal met Starlink te sluiten. Het Amerikaanse United Airlines, Qatar Airways en Air New Zealand kondigden eerder al een overeenkomst aan met Starlink voor internet aan boord. Ook Air France heeft laten weten in de loop van volgend jaar Starlink-internet in zijn toestellen te gaan aanbieden. Maar de eerste Europese maatschappij die hiermee komt wordt waarschijnlijk het kleinere airBaltic.

Starlink heeft een netwerk van duizenden satellieten die in een relatief lage baan om de aarde gaan. Daardoor is het mogelijk om bijvoorbeeld afgelegen gebieden van internet te voorzien. Ook in de scheepvaartwereld wordt Starlink steeds meer gezien als een serieuze concurrent van traditionele satellietinternetbedrijven zoals Viasat en Gogo. Het internet aan boord van de vliegtuigen van IAG wordt tot nu toe verzorgd door Inmarsat, dat vorig jaar werd overgenomen door Viasat.

Meer uit Financieel

Stellantis roept ruim 1,3 miljoen Jeeps terug om brandgevaar

WASHINGTON (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis roept wereldwijd ruim 1,3 miljoen Jeeps terug vanwege brandgevaar. Verreweg de meeste auto's worden in de Verenigde Staten teruggehaald.

12 minuten geleden
Prijzen vliegtickets en bungalowparken stuwen inflatie in mei

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in mei gemiddeld 3,5 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie liep daarmee verder op ten opzichte van de 2,8 procent in april.

53 minuten geleden
Consumenten kopen meer goederen en iets minder diensten

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben in april opnieuw meer uitgegeven, na een stijging van de bestedingen in maart. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) steeg de consumptie met 1 procent in vergelijking met een jaar eerder. In maart groeide de consumptie met 0,9 procent.

55 minuten geleden
UWV: banengroei valt tijdelijk stil bij hoge energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - De banengroei in Nederland valt tijdelijk stil als de energieprijzen hoog blijven. Dat stelt uitkeringsorganisatie UWV in een nieuwe prognose van de arbeidsmarkt. Vooral in sectoren als vervoer, industrie en de uitzendbranche zal het aantal banen afnemen.

5 uur geleden
Na Anthropic dient ook OpenAI aanvraag in voor beursnotering VS

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf van Sam Altman heeft nog geen datum voor een mogelijke beursgang, schrijft het in een online verklaring. Bronnen melden aan Bloomberg dat het bedrijf mogelijk al dit najaar naar de beurs zou willen gaan.

6 uur geleden
Chipbedrijven stuwen Nasdaq naar winst op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.

9 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

10 uur geleden