Wifi British Airways straks mogelijk verzorgd door Musks Starlink
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartconcern IAG, eigenaar van onder meer British Airways en het Spaanse Iberia, is in gesprek met satellietinternetaanbieder Starlink van Elon Musk om in zijn vliegtuigen wifi te kunnen aanbieden. De onderneming praat ook nog met Starlinks rivaal Project Kuiper van Amazon, heeft Annalisa Gigante, hoofd innovatie van de luchtvaartgroep, gezegd in een interview met financieel persbureau Bloomberg.
Daarmee overweegt opnieuw een grote speler uit de luchtvaart een deal met Starlink te sluiten. Het Amerikaanse United Airlines, Qatar Airways en Air New Zealand kondigden eerder al een overeenkomst aan met Starlink voor internet aan boord. Ook Air France heeft laten weten in de loop van volgend jaar Starlink-internet in zijn toestellen te gaan aanbieden. Maar de eerste Europese maatschappij die hiermee komt wordt waarschijnlijk het kleinere airBaltic.
Starlink heeft een netwerk van duizenden satellieten die in een relatief lage baan om de aarde gaan. Daardoor is het mogelijk om bijvoorbeeld afgelegen gebieden van internet te voorzien. Ook in de scheepvaartwereld wordt Starlink steeds meer gezien als een serieuze concurrent van traditionele satellietinternetbedrijven zoals Viasat en Gogo. Het internet aan boord van de vliegtuigen van IAG wordt tot nu toe verzorgd door Inmarsat, dat vorig jaar werd overgenomen door Viasat.
Meer uit Financieel
MUMBAI (ANP) - De grootste luchtvaartmaatschappij van India, IndiGo, heeft spijt betuigd voor wijdverbreide verstoringen in zijn vliegschema voor het Aziatische land. Het door oud-KLM-topman Pieter Elbers geleide bedrijf schrapte de afgelopen dagen honderden vluchten. Dat gebeurde omdat nieuwe regels rond rust- en werktijden voor piloten voor roosterproblemen zorgden.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips toonde vrijdag wat herstel op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern ging donderdag flink omlaag na een analistenrapport van Citi. De Amerikaanse zakenbank waarschuwde dat Philips volgend jaar meer tegenwind zou kunnen verwachten van handelstarieven en zwakkere marktomstandigheden in China en dat dit de omzetgroei kan drukken.
24 minuten geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Ook TikTok gaat zich houden aan het socialemediaverbod in Australiƫ voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. De Australische wet gaat op 10 december in en op die dag zal de populaire filmpjesapp jongeren blokkeren, meldt het platform. Dat betekent dat zij geen account meer kunnen aanmaken of behouden.
1 uur geledenBURBANK (ANP) - Streamingdienst Netflix wordt een steeds grotere kanshebber voor de aankoop van grote delen van Warner Bros. Discovery. De bedrijven zijn begonnen aan exclusieve gesprekken over de overname van de film- en tv-studio's en streamingplatform HBO Max door Netflix, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Als het tot een deal komt, krijgt 's werelds populairste betaalde streamingdienst een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.
11 uur geleden