Wifi British Airways straks mogelijk verzorgd door Musks Starlink
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartconcern IAG, eigenaar van onder meer British Airways en het Spaanse Iberia, is in gesprek met satellietinternetaanbieder Starlink van Elon Musk om in zijn vliegtuigen wifi te kunnen aanbieden. De onderneming praat ook nog met Starlinks rivaal Project Kuiper van Amazon, heeft Annalisa Gigante, hoofd innovatie van de luchtvaartgroep, gezegd in een interview met financieel persbureau Bloomberg.
Daarmee overweegt opnieuw een grote speler uit de luchtvaart een deal met Starlink te sluiten. Het Amerikaanse United Airlines, Qatar Airways en Air New Zealand kondigden eerder al een overeenkomst aan met Starlink voor internet aan boord. Ook Air France heeft laten weten in de loop van volgend jaar Starlink-internet in zijn toestellen te gaan aanbieden. Maar de eerste Europese maatschappij die hiermee komt wordt waarschijnlijk het kleinere airBaltic.
Starlink heeft een netwerk van duizenden satellieten die in een relatief lage baan om de aarde gaan. Daardoor is het mogelijk om bijvoorbeeld afgelegen gebieden van internet te voorzien. Ook in de scheepvaartwereld wordt Starlink steeds meer gezien als een serieuze concurrent van traditionele satellietinternetbedrijven zoals Viasat en Gogo. Het internet aan boord van de vliegtuigen van IAG wordt tot nu toe verzorgd door Inmarsat, dat vorig jaar werd overgenomen door Viasat.
Meer uit Financieel
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.
40 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
1 dag geleden