Wiersma wil vereenvoudiging procedures MKZ-vaccinatie
BRUSSEL (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma wil met EU-ministers rond de tafel om het vaccineren van vee tegen mond-en-klauwzeer (MKZ) te vereenvoudigen. Boeren ervaren nog te veel drempels als het aankomt op het preventief vaccineren van hun dieren.
"Onze systemen werken", zei de minister tijdens haar bezoek aan Brussel. "Maar ik vind dat we moeten praten over hoe we beter kunnen reageren mocht er toch weer een nieuwe uitbraak komen."
Wiersma sprak haar collega-ministers kort over mond-en-klauwzeer. Vaccineren tegen MKZ moet makkelijker worden, vindt de minister. Op dit moment lopen boeren nog tegen problemen aan. Zo moeten producten die voortkomen uit gevaccineerde dieren een compleet andere productieketen doorlopen. Ook is exporteren moeilijker. Dat maakt de producten minder waardevol en is reden voor boeren om soms af te zien van vaccinaties.
Duitsland
De minister hoopt op een later tijdstip verder te praten over MKZ-vaccinaties met de EU-landen. Maandag kreeg ze nog geen reactie van haar collega's.
In Duitsland werd de dodelijke dierenziekte ontdekt. Volgens EU-regels werden het besmette bedrijf en de omgeving beperkingen opgelegd. Ook in Nederland legde Wiersma beperkingen op voor de handel in vee uit de besmette regio in Duitsland. Die beperkingen zijn inmiddels opgeheven. Ook de laatste testen die in Nederland werden uitgevoerd, bleken maandag negatief te zijn.
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.
6 uur geledenDEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
1 dag geleden