Wiersma verlengt subsidie schoolgaande Oekraïners tot zomer 2023
DEN HAAG (ANP) - Minister Dennis Wiersma (Onderwijs) verlengt de subsidieregeling waarmee gemeenten Oekraïense kinderen naar school kunnen helpen tot aan de zomervakantie van 2023. Dat schrijft hij in een Kamerbrief. Hier wordt in 2022 en 2023 in totaal ruim 700 miljoen euro aan uitgegeven. Met de verlenging is 318 miljoen euro gemoeid.
Wiersma wil op deze manier gemeenten ondersteunen die het afgelopen voorjaar op stel en sprong ervoor hebben gezorgd dat leerplichtige Oekraïense kinderen en jongeren naar school konden. Het gaat hier om een groep van 20.000 scholieren.
Gemeenten kunnen binnenkort subsidie aanvragen om onderwijs voor Oekraïense leerlingen te bekostigen tussen maart 2022 en juli 2023. Eerst zou de subsidie gelden tot eind 2022 en die termijn is nu dus verlengd. Per schoolklas van vijftien leerlingen bedraagt de subsidie maximaal 90.000 euro en voor een klas van zestien tot dertig leerlingen maximaal 180.000 euro.
Het kabinet geeft ook op andere manieren geld uit aan onderwijs voor Oekraïners, bijvoorbeeld aan voorschoolse educatie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil dat het kabinet een verruiming van de hypotheekrenteaftrek voorkomt. Onder meer de regeringspartijen D66 en CDA stemden in met een motie van die strekking van GroenLinks-PvdA. Coalitiepartner VVD was tegen het voorstel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gevolgde procedure rond de met het hantavirus besmette patiënt in het Radboudumc is "niet goed geweest", zegt gezondheidsminister Sophie Hermans (VVD) tijdens het wekelijkse vragenuur. Twaalf medewerkers van het Nijmeegse ziekenhuis moeten hierdoor uit voorzorg voor zes weken in quarantaine.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlanders in politiek Den Haag daalde vorig jaar tot het laagste niveau sinds 2012. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt dit op basis van het onderzoek Sociale samenhang en welzijn dat sinds 2012 wordt afgenomen. Een vijfde van de 15-plussers had in 2025 vertrouwen in politici, terwijl een kwart vertrouwen had in de Tweede Kamer. Zo'n 7600 mensen vulden de enquête in.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.
1 dag geleden