Wiersma gunt scholen meer tijd voor uitgeven coronamiljarden
DEN HAAG (ANP) - Minister Dennis Wiersma (Onderwijs) voelt ervoor om scholen meer tijd te geven voor het besteden van de miljarden euro's tegen onderwijsachterstanden, die zijn ontstaan door de coronacrisis. In het wekelijkse vragenuur zegt hij begrip te hebben voor dat verzoek van de Tweede Kamer. Hij wil binnen twee weken laten weten hoe het kabinet de termijn gaat aanpassen.
Scholen moeten de coronamiljarden uit het zogeheten Nationaal Programma Onderwijs (NPO) binnen twee jaar hebben besteed, maar daardoor kunnen zij er niet altijd een goede bestemming voor vinden. Voor sommige maatregelen, zoals het aannemen van meer personeel, is geld nodig voor de langere termijn. Voor het basis- en middelbaar onderwijs is ongeveer 6 miljard euro beschikbaar.
Partijen in de Kamer vragen al langer om de termijn te verlengen. Er is ook een motie aangenomen om hier twee jaar extra voor uit te trekken. Het CDA wilde van Wiersma weten wat hij hiermee gaat doen, omdat veel scholen vanwege corona nu kampen met lesuitval. Bijna een kwart van de leerkrachten zit inmiddels thuis, meldde de Algemene Vereniging Schoolleiders maandag.
Wiersma wil nog niet zeggen hoeveel extra tijd hij uittrekt voor de besteding van de NPO-gelden. Daarover wil hij eerst in gesprek met het onderwijsveld. Maar "het punt is terecht", aldus de minister. Hij zou aanvankelijk in april meer duidelijkheid geven, maar wil dit nu "veel sneller" doen, zodat scholen weten waar ze aan toe zijn.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "Dit regeerakkoord is nog niet af", zei Mirjam Bikker van de ChristenUnie in het debat over de plannen van D66, VVD en CDA. Ze pleit voor een "politiek met hart voor de samenleving", maar ziet de coalitiepartners daarin de plank misslaan op sommige terreinen.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand (Partij voor de Dieren) mist in het coalitieakkoord van D66, de VVD en het CDA een reflectie op "de haatzaaierij" die volgens haar door het kabinet-Schoof "werd verheven tot beleid en wetgeving". Dat kabinet, met daarin de radicaalrechtse PVV als grootste partij, heeft volgens Ouwehand schade aangericht die nog steeds wordt gevoeld. "Ik heb geen reflectie gezien op hoe je die schade gaat herstellen."
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De SGP verwacht "fijngevoeligheid" van beoogd premier Rob Jetten, zei partijleider Chris Stoffer in het debat over het coalitieakkoord. "Als hij inschat dat het met een beetje tenen trappen wel goedkomt, denk ik dat zijn antenne nog wat beter afgestemd moet worden."
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - JA21 mist op vier thema's "cruciale keuzes" in het coalitieakkoord van D66, de VVD en het CDA. Annabel Nanninga, die inviel voor een zieke Joost Eerdmans, is niet tevreden met de keuzes die de coalitie maakt op het gebied van migratie, veiligheid, klimaatbeleid en belastingen.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Dat de coalitie het lage btw-tarief voor de sierteelt wil afschaffen, gaat volgens BBB een "hele hoop leed" opleveren. Partijleider Caroline van der Plas voorspelde in het debat over het coalitieakkoord: "Honderden miljoenen omzetverlies, duizenden banen staan op het spel en een bosje bloemen wordt straks onbetaalbaar."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is nog geen Kamermeerderheid tegen het fel bekritiseerde plan van de coalitie om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen. Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) wilde een uitspraak van de Kamer tegen de plannen, maar dat vindt PVV-afsplitser Gidi Markuszower "prematuur". Zijn fractie telt zeven zetels. Ook de SGP is tegen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en ChristenUnie waarschuwen dat het coalitieplan om de AOW-leeftijd te verhogen de verhoudingen met oppositiepartijen kan verstoren. Mirjam Bikker (ChristenUnie) wijst Henri Bontenbal (CDA) erop dat jaren van discussie nodig waren om een pensioenakkoord te sluiten en dat vervolgens om te zetten in wetgeving. Zij vreest tijdens het debat over het coalitieakkoord dat de minderheidscoalitie het "vertrouwen beschaamt" door dit akkoord open te breken.
2 uur geleden