Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiersma gunt scholen meer tijd voor uitgeven coronamiljarden

Wiersma gunt scholen meer tijd voor uitgeven coronamiljarden

DEN HAAG (ANP) - Minister Dennis Wiersma (Onderwijs) voelt ervoor om scholen meer tijd te geven voor het besteden van de miljarden euro's tegen onderwijsachterstanden, die zijn ontstaan door de coronacrisis. In het wekelijkse vragenuur zegt hij begrip te hebben voor dat verzoek van de Tweede Kamer. Hij wil binnen twee weken laten weten hoe het kabinet de termijn gaat aanpassen.

Scholen moeten de coronamiljarden uit het zogeheten Nationaal Programma Onderwijs (NPO) binnen twee jaar hebben besteed, maar daardoor kunnen zij er niet altijd een goede bestemming voor vinden. Voor sommige maatregelen, zoals het aannemen van meer personeel, is geld nodig voor de langere termijn. Voor het basis- en middelbaar onderwijs is ongeveer 6 miljard euro beschikbaar.

Partijen in de Kamer vragen al langer om de termijn te verlengen. Er is ook een motie aangenomen om hier twee jaar extra voor uit te trekken. Het CDA wilde van Wiersma weten wat hij hiermee gaat doen, omdat veel scholen vanwege corona nu kampen met lesuitval. Bijna een kwart van de leerkrachten zit inmiddels thuis, meldde de Algemene Vereniging Schoolleiders maandag.

Wiersma wil nog niet zeggen hoeveel extra tijd hij uittrekt voor de besteding van de NPO-gelden. Daarover wil hij eerst in gesprek met het onderwijsveld. Maar "het punt is terecht", aldus de minister. Hij zou aanvankelijk in april meer duidelijkheid geven, maar wil dit nu "veel sneller" doen, zodat scholen weten waar ze aan toe zijn.

Meer uit Politiek

Gemeenten noemen AI-stemhulp Keus een gevaarlijk experiment

DEN HAAG (ANP) - De met kunstmatige intelligentie gemaakte stemhulp Keus is offline gehaald na kritiek. Dat is een goede zaak, reageert de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). "Dit is een gevaarlijk experiment als het om verkiezingen gaat: je beïnvloedt de kiezers en het democratisch proces."

2 uur geleden
BoerBurgerBeweging moet terug naar de kern, zeggen Friese BBB'ers

LEEUWARDEN (ANP) - Alle BBB-fracties in Friesland vinden dat de partij "terug naar de kern" moet. De fracties in de Provinciale Staten en het waterschap (Wetterskip Fryslân) hebben samen met de BBB'ers in de acht Friese gemeenten waar de partij meedoet aan de raadsverkiezingen een statement gepubliceerd over de ontstane "onrust" over de koers van de BoerBurgerBeweging. Oud-vicepremier Mona Keijzer verliet de BBB omdat niet zij, maar Henk Vermeer boegbeeld Caroline van der Plas opvolgt als partijleider in de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Asielminister op eerste werkdag met spoed naar debat Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) moet op zijn eerste werkdag met spoed naar de Eerste Kamer voor een debat. Dat komt omdat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) in de problemen zou komen als een wet over het opslaan van biometrische gegevens, zoals vingerafdrukken van asielzoekers, niet wordt verlengd vóór 1 maart. Eerste Kamerleden zijn niet te spreken over de gang van zaken.

4 uur geleden
Vermeer: Keijzer sprak met Markuszower, vertrouwen is geknakt

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen in Mona Keijzer is "geknakt", zei BBB'er Henk Vermeer dinsdagochtend over zijn voormalige partijgenoot die zich een dag eerder had afgesplitst. Keijzer sprak tegenover De Telegraaf van een "grote vertrouwensbreuk" omdat niet zij, maar Vermeer is aangewezen als opvolger van de terugtredende partijleider Caroline van der Plas. Volgens Vermeer had Keijzer zonder toestemming van BBB "meerdere" gesprekken met PVV-afsplitser Gidi Markuszower.

7 uur geleden
Jetten: aanpak armoede door nieuw kabinet moet beter

DEN HAAG (ANP) - De aanpak van de armoede door het nieuwe kabinet zal beter moeten, aldus premier Rob Jetten. Uit een doorrekening van het regeerakkoord door het Centraal Planbureau (CPB) bleek dat het beleid van D66, VVD en CDA zal leiden tot meer armoede.

19 uur geleden
Berendsen belt met Amerikaanse minister Rubio

DEN HAAG/WASHINGTON (ANP) - Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft maandag kort na zijn aantreden gesproken met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio. Dat meldde een woordvoerder van de Amerikaanse bewindsman.

19 uur geleden
Jetten belt meteen na aantreden met Zelensky

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft al enkele uren na zijn aantreden gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Jetten verzekerde Zelensky dat Nederland Oekraïne onverminderd blijft steunen.

21 uur geleden