Wiersma geeft gehoor aan Kamer, geen versoepeling uitrijden mest
DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) geeft gehoor aan een motie van de Tweede Kamer, die haar oproept voorlopig geen regels te versoepelen voor het uitrijden van mest. Wiersma zei dat vrijdag na afloop van de ministerraad.
De demissionaire minister wilde dat boeren hun mest dichter langs sloten en ander oppervlaktewater zouden kunnen uitrijden, maar de Kamer vreest daardoor een te grote verontreiniging van het water. Ook had Wiersma hierover een conflict met minister Robert Tieman (BBB, Waterstaat) en staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur, VVD).
Had Wiersma de regels gewijzigd, dan zouden die voor minstens vier jaar hebben gegolden. De Kamer wilde niet dat het kabinet, dat na het vertrek van de PVV en NSC ook wel 'dubbeldemissionair' wordt genoemd, zo'n verregaand besluit zou nemen. De VVD, die samen met de BBB nog de coalitie vormt, steunde het voorstel van de Kamer.
Geen winnaars
Wiersma is "niet blij" met de uitspraak van de Kamer. "Ik vind het jammer dat het strandt, maar dat is de politieke realiteit." Volgens haar gaan door dit besluit enkele aanscherpingen voor boeren, die ook in het maatregelenpakket zaten, nu ook niet door.
Hoewel Aartsen eerder kritisch was op de mestplannen van Wiersma, wil hij na afloop van de ministerraad niet van een overwinning spreken. "Volgens mij is dit een proces waar geen winnaars uit komen." Hij vertelde het vooral belangrijk te vinden dat er nu duidelijkheid is en dat een nieuw kabinet "de ruimte heeft om plannen op hun eigen manier in te vullen".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.
5 uur geledenBARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
1 dag geledenBARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.
1 dag geledenBARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.
1 dag geleden