Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wientjes buigt zich over compensatie Zeeland

Wientjes buigt zich over compensatie Zeeland

DEN HAAG (ANP) - Ondernemer en bestuurder Bernard Wientjes gaat zich buigen over de compensatie die Zeeland moet krijgen omdat de marinierskazerne niet naar Vlissingen gaat. Dat kondigde minister Raymond Knops van Binnenlandse Zaken vrijdag aan.

Knops overlegde vrijdagmiddag met de commissaris van de Koning in Zeeland, gedeputeerden en de burgemeester van Vlissingen. Het kabinet beloofde een compensatie toen het terugkwam op het besluit de marinierskazerne in Doorn naar Vlissingen te verhuizen. De kazerne gaat naar het Gelderse Nieuw Milligen.

Wientjes ziet het als een uitdaging om te "komen tot een voorstel dat wel heel erg tegemoetkomt aan de zorgen van Zeeland". Hij wil met veel mensen praten om een beeld te krijgen van wat een goede compensatie zou zijn.

Moeilijk besluit

"Ik begrijp heel goed dat zo’n besluit dat nu genomen wordt voor de Zeeuwen buitengewoon moeilijk is", aldus Wientjes, die onder meer jarenlang de baas was van werkgeversorganisatie VNO-NCW.

Commissaris van de Koning Han Polman zei vrijdag op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat hij nog steeds niet overtuigd is van de argumenten van het kabinet. Toch belooft hij "constructief te willen meewerken" aan het overleg dat tot een compensatie moet leiden. Iedereen is het volgens Polman met elkaar eens dat de provincie "ruimschoots gecompenseerd" moet worden. Ook het kabinet spreekt van "ruimhartige compensatieafspraken".

Drie wensen

Wientjes moet op zoek naar een compensatie waarin drie belangrijke wensen van Zeeland worden vervuld. Polman wil namelijk dat zijn provincie wordt gecompenseerd voor de kosten die zijn gemaakt als voorbereiding voor de komst van de kazerne, zowel direct als indirect en misgelopen inkomsten. Daarnaast moet de sociaal-economische structuur van Zeeland en Vlissingen worden versterkt op een manier waarop de marinierskazerne dat zou hebben gedaan. Tot slot moet het beeld dat "ten onrechte over het vestigingsklimaat in Zeeland is geschapen" rechtgezet worden.

Voor de zomer moet het totaalpakket voor compensatie op tafel liggen.

Meer uit Binnenland

Geen asbest gevonden in omgeving van brand Oude Pekela

OUDE PEKELA (ANP) - In de omgeving van de hennepverwerker in Oude Pekela waar sinds maandagavond een grote brand woedt, is geen asbest gevonden. Dat meldt de veiligheidsregio. Er zijn wel roetdeeltjes vrijgekomen, maar daarin is geen asbest aangetroffen.

29 minuten geleden
Evenveel politiegeweld, vaker bij mensen met 'onbegrepen gedrag'

AMSTERDAM (ANP) - De politie gebruikte vorig jaar bij ruim 36.000 incidenten geweld, ongeveer even vaak als in het jaar ervoor. De inzet van een vuurwapen door agenten daalde ten opzichte van eerdere jaren, meldt de politie dinsdag.

3 uur geleden
Scholen in Oude Pekela blijven dicht door grote brand

OUDE PEKELA (ANP) - Een scholencomplex in Oude Pekela blijft dinsdag dicht door de grote brand die sinds maandagavond woedt bij een hennepverwerker in de Groningse plaats. Volgens de gemeente zijn er op het terrein van het complex asdeeltjes gevonden.

3 uur geleden
Weer drukte op wegen door omrijders wegens afsluiting A12

UTRECHT (ANP) - Door de wegafsluiting van de A12 tussen Veenendaal en Utrecht is het dinsdagochtend druk op de omleidingsroutes. Ook maandagochtend zorgde dat daar al voor drukte.

3 uur geleden
Paul Haenen in nieuw toneelstuk te zien als Dick Schoof

AMSTERDAM (ANP) - Schrijver en acteur Paul Haenen is deze zomer te zien in een nieuw toneelstuk over de actuele Nederlandse politiek. In het stuk Pieter komt ook! gaan de coalitiepartners van het kabinet-Schoof op heidag. Haenen vertolkt zelf de rol van premier Dick Schoof, maakte hij dinsdag aan het ANP bekend.

4 uur geleden
Organisaties willen dat meer daklozen met urgentie woning krijgen

DEN HAAG (ANP) - Dakloze mensen moeten makkelijker een urgentieverklaring voor een woning krijgen, vindt een collectief van organisaties onder de naam Dakloosheid Voorbij! Dinsdag bieden de organisaties een manifest aan bij de Tweede Kamer.

5 uur geleden
Brand in Didam onder controle, woningen worden gesloopt

DIDAM (ANP) - De grote brand die in de nacht van maandag op dinsdag in een blok met woningen in het Gelderse Didam woedde, is onder controle. De brandweer heeft rond 04.00 uur het sein brand meester gegeven, meldt de veiligheidsregio. Om de laatste brandhaarden te bereiken werden vier van de zes woningen in het blok in de Begoniastraat gesloopt. Van de andere twee woningen raakte er een zwaar beschadigd en liep er een vooral water- en rookschade op. In het blok woonden 24 mensen.

5 uur geleden