Wielrensters vertrokken voor wegrace op WK
LOCH LOMOND (ANP) - Kort na 13.00 uur zijn ruim tweehonderd wielrensters van start gegaan voor hun wegrace op de WK in Schotland. Twee podiumkandidaten hebben zich afgemeld wegens ziekte: de Poolse Katarzyna Niewiadoma en de Amerikaanse Chloé Dygert, donderdag winnares van de individuele tijdrit.
Tour de France-winnares Demi Vollering behoort tot de kanshebbers voor de wereldtitel. Net als de Belgische Lotte Kopecky, normaal haar ploeggenote bij SD Worx maar nu een concurrente in een wedstrijd met landenploegen. Shirin van Anrooij dingt ook mee naar de titel voor beloften, die geen eigen wedstrijd hebben.
De vrouwen bereiken vanuit Loch Lomond na zo'n 70 kilometer Glasgow, waar zes rondes van 14,3 kilometer moeten worden gefietst. Het is hetzelfde gevaarlijke rondje waar Mathieu van der Poel een week geleden naar de wereldtitel reed. De finish wordt verwacht rond 16.45 uur.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
9 minuten geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
3 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
9 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
17 uur geleden