Wielrensters vertrokken voor wegrace op WK
LOCH LOMOND (ANP) - Kort na 13.00 uur zijn ruim tweehonderd wielrensters van start gegaan voor hun wegrace op de WK in Schotland. Twee podiumkandidaten hebben zich afgemeld wegens ziekte: de Poolse Katarzyna Niewiadoma en de Amerikaanse Chloé Dygert, donderdag winnares van de individuele tijdrit.
Tour de France-winnares Demi Vollering behoort tot de kanshebbers voor de wereldtitel. Net als de Belgische Lotte Kopecky, normaal haar ploeggenote bij SD Worx maar nu een concurrente in een wedstrijd met landenploegen. Shirin van Anrooij dingt ook mee naar de titel voor beloften, die geen eigen wedstrijd hebben.
De vrouwen bereiken vanuit Loch Lomond na zo'n 70 kilometer Glasgow, waar zes rondes van 14,3 kilometer moeten worden gefietst. Het is hetzelfde gevaarlijke rondje waar Mathieu van der Poel een week geleden naar de wereldtitel reed. De finish wordt verwacht rond 16.45 uur.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
3 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
7 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
8 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
12 uur geleden