Wielrenster Wiebes wint Gent-Wevelgem in de sprint
WEVELGEM (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft Gent-Wevelgem gewonnen. De renster van SD Worx - Protime won na 171,2 kilometer de massasprint van een groot peloton voor de Italiaanse Elisa Balsamo. Chiara Consonni uit Italië werd derde, voor Charlotte Kool.
SD Worx - Protime was in de heuvelzone enkele keren met meerdere rensters weggereden, onder wie wereldkampioene Lotte Kopecky en Wiebes. Met nog zo'n 25 kilometer te gaan ontstond er een grote hergroepering. Daarna probeerden vooral de rensters van Movistar, onder wie Floortje Mackaij, te demarreren. Maar de rensters van Lidl-Trek lieten niemand wegrijden.
In de slotkilometers probeerde de Australische Grace Brown nog te ontsnappen, maar het kwam tot een sprint. Daarin lanceerde Kopecky Wiebes, die Balsamo maar net voor wist te blijven. Met Puck Pieterse en Thalita de Jong op de zevende en achtste plaats eindigden er vier Nederlandse rensters in de top tien.
Belangrijke overwinning
Wiebes volgt op de erelijst haar ploeggenote Marlen Reusser uit Zwitserland op. Ze was blij met haar zege in de Belgische klassieker, waarin ze in 2019 al als tweede eindigde, toen achter landgenote Kirsten Wild. Ze noemt het een belangrijke overwinning. "Ik ben ook blij met hoe het team heeft gewerkt", zei ze in het flashinterview. "We hebben geprobeerd de koers hard te maken. Dat lukte niet helemaal en ik maakte wat foutjes in de sprint, maar het was gelukkig genoeg."
De sprint was nog spannend, maar Wiebes had een voorgevoel dat ze de Italiaanse Balsamo net voor was gebleven, al moest de fotofinish uitkomst bieden. "Ik durfde het eerst niet met 100 procent zekerheid te zeggen. Ik had vertrouwen in Lotte", zei ze over de wereldkampioene die de sprint voor haar aantrok. "Volgende week rij ik weer voor haar", keek Wiebes vooruit naar de Ronde van Vlaanderen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - De Britse wielrenner Chris Froome heeft zijn carrière definitief beëindigd. De viervoudig winnaar van de Tour de France zat sinds eind vorig jaar zonder ploeg.
10 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.
13 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Gianni Infantino heeft gezegd dat de halftime-show bij de finale van het WK voetbal "de meest onvergetelijke show ooit" zal worden. Dat zei de FIFA-voorzitter tegen televisiezender Fox na afloop van de zestiende finale tussen Spanje en Oostenrijk in Inglewood. Volgens Infantino wordt er in de komende dagen nog een speciaal iemand aangekondigd die in de pauze van de eindstrijd op 19 juli in East Rutherford ook in actie zal komen.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - De deelnemers aan de Tour de France zijn voor de Sagrada Família in Barcelona gepresenteerd aan duizenden wielerfans. Tijdens de anderhalf uur durende presentatie kwamen alle renners langs, met de ploeg UAE Team Emirates van viervoudig winnaar en titelverdediger Tadej Pogačar als laatste.
22 uur geleden