Wielrenster Wiebes wint Gent-Wevelgem in de sprint
WEVELGEM (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft Gent-Wevelgem gewonnen. De renster van SD Worx - Protime won na 171,2 kilometer de massasprint van een groot peloton voor de Italiaanse Elisa Balsamo. Chiara Consonni uit Italië werd derde, voor Charlotte Kool.
SD Worx - Protime was in de heuvelzone enkele keren met meerdere rensters weggereden, onder wie wereldkampioene Lotte Kopecky en Wiebes. Met nog zo'n 25 kilometer te gaan ontstond er een grote hergroepering. Daarna probeerden vooral de rensters van Movistar, onder wie Floortje Mackaij, te demarreren. Maar de rensters van Lidl-Trek lieten niemand wegrijden.
In de slotkilometers probeerde de Australische Grace Brown nog te ontsnappen, maar het kwam tot een sprint. Daarin lanceerde Kopecky Wiebes, die Balsamo maar net voor wist te blijven. Met Puck Pieterse en Thalita de Jong op de zevende en achtste plaats eindigden er vier Nederlandse rensters in de top tien.
Belangrijke overwinning
Wiebes volgt op de erelijst haar ploeggenote Marlen Reusser uit Zwitserland op. Ze was blij met haar zege in de Belgische klassieker, waarin ze in 2019 al als tweede eindigde, toen achter landgenote Kirsten Wild. Ze noemt het een belangrijke overwinning. "Ik ben ook blij met hoe het team heeft gewerkt", zei ze in het flashinterview. "We hebben geprobeerd de koers hard te maken. Dat lukte niet helemaal en ik maakte wat foutjes in de sprint, maar het was gelukkig genoeg."
De sprint was nog spannend, maar Wiebes had een voorgevoel dat ze de Italiaanse Balsamo net voor was gebleven, al moest de fotofinish uitkomst bieden. "Ik durfde het eerst niet met 100 procent zekerheid te zeggen. Ik had vertrouwen in Lotte", zei ze over de wereldkampioene die de sprint voor haar aantrok. "Volgende week rij ik weer voor haar", keek Wiebes vooruit naar de Ronde van Vlaanderen.
Meer uit Sport
TAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.
5 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.
12 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De wereldkampioenschappen atletiek in 2029 zijn toegewezen aan de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het wordt de eerste keer dat de WK plaatsvinden op het Afrikaanse continent. De mondiale atletiekbond World Athletics wees op een vergadering in Boedapest ook alvast de gaststad aan voor de WK atletiek in 2031. Dat is München in Duitsland geworden.
16 uur geledenBAD WIMPFEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Felix Gall verruilt Decathlon CMA CGM voor de Duitse WorldTour-formatie Lidl-Trek. De 28-jarige Oostenrijker eindigde zondag als derde in het klassement van de Ronde van Spanje, achter de Spanjaard Enric Mas en de Sloveen Primož Roglič. Eerder dit jaar werd hij al tweede in de Ronde van Italië.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF roept het kabinet op meer geld te investeren in sport en bewegen. Sport moet breed op de rijksbegroting om de maatschappelijke waarde van sport beter te benutten, luidt het pleidooi van de sportkoepel in een paginagrote advertentie in het AD.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt dit seizoen niet in actie op de ijsbaan. Dat heeft de olympisch kampioene op de 1000 meter maandag bekendgemaakt via haar eigen YouTubekanaal. De 27-jarige Leerdam wil zich voorlopig richten op andere aspecten van haar leven.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes wil George Russell nog niet afschrijven voor de wereldtitel in de Formule 1. De Brit staat tweede in het kampioenschap, maar inmiddels wel met 81 punten achterstand op zijn teamgenoot Kimi Antonelli. "Het is een mechanische sport; je kunt crashen of uitvallen. En zolang het in punten mathematisch gezien nog kan, verdient George alle steun van het team", zei Wolff op de website van de Formule 1.
1 dag geleden