Wielrenster Wiebes wint Gent-Wevelgem in de sprint
WEVELGEM (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft Gent-Wevelgem gewonnen. De renster van SD Worx - Protime won na 171,2 kilometer de massasprint van een groot peloton voor de Italiaanse Elisa Balsamo. Chiara Consonni uit Italiƫ werd derde, voor Charlotte Kool.
SD Worx - Protime was in de heuvelzone enkele keren met meerdere rensters weggereden, onder wie wereldkampioene Lotte Kopecky en Wiebes. Met nog zo'n 25 kilometer te gaan ontstond er een grote hergroepering. Daarna probeerden vooral de rensters van Movistar, onder wie Floortje Mackaij, te demarreren. Maar de rensters van Lidl-Trek lieten niemand wegrijden.
In de slotkilometers probeerde de Australische Grace Brown nog te ontsnappen, maar het kwam tot een sprint. Daarin lanceerde Kopecky Wiebes, die Balsamo maar net voor wist te blijven. Met Puck Pieterse en Thalita de Jong op de zevende en achtste plaats eindigden er vier Nederlandse rensters in de top tien.
Belangrijke overwinning
Wiebes volgt op de erelijst haar ploeggenote Marlen Reusser uit Zwitserland op. Ze was blij met haar zege in de Belgische klassieker, waarin ze in 2019 al als tweede eindigde, toen achter landgenote Kirsten Wild. Ze noemt het een belangrijke overwinning. "Ik ben ook blij met hoe het team heeft gewerkt", zei ze in het flashinterview. "We hebben geprobeerd de koers hard te maken. Dat lukte niet helemaal en ik maakte wat foutjes in de sprint, maar het was gelukkig genoeg."
De sprint was nog spannend, maar Wiebes had een voorgevoel dat ze de Italiaanse Balsamo net voor was gebleven, al moest de fotofinish uitkomst bieden. "Ik durfde het eerst niet met 100 procent zekerheid te zeggen. Ik had vertrouwen in Lotte", zei ze over de wereldkampioene die de sprint voor haar aantrok. "Volgende week rij ik weer voor haar", keek Wiebes vooruit naar de Ronde van Vlaanderen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoƫ Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
8 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
9 uur geleden