Wielrenster Wiebes wint Gent-Wevelgem in de sprint
WEVELGEM (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft Gent-Wevelgem gewonnen. De renster van SD Worx - Protime won na 171,2 kilometer de massasprint van een groot peloton voor de Italiaanse Elisa Balsamo. Chiara Consonni uit Italiƫ werd derde, voor Charlotte Kool.
SD Worx - Protime was in de heuvelzone enkele keren met meerdere rensters weggereden, onder wie wereldkampioene Lotte Kopecky en Wiebes. Met nog zo'n 25 kilometer te gaan ontstond er een grote hergroepering. Daarna probeerden vooral de rensters van Movistar, onder wie Floortje Mackaij, te demarreren. Maar de rensters van Lidl-Trek lieten niemand wegrijden.
In de slotkilometers probeerde de Australische Grace Brown nog te ontsnappen, maar het kwam tot een sprint. Daarin lanceerde Kopecky Wiebes, die Balsamo maar net voor wist te blijven. Met Puck Pieterse en Thalita de Jong op de zevende en achtste plaats eindigden er vier Nederlandse rensters in de top tien.
Belangrijke overwinning
Wiebes volgt op de erelijst haar ploeggenote Marlen Reusser uit Zwitserland op. Ze was blij met haar zege in de Belgische klassieker, waarin ze in 2019 al als tweede eindigde, toen achter landgenote Kirsten Wild. Ze noemt het een belangrijke overwinning. "Ik ben ook blij met hoe het team heeft gewerkt", zei ze in het flashinterview. "We hebben geprobeerd de koers hard te maken. Dat lukte niet helemaal en ik maakte wat foutjes in de sprint, maar het was gelukkig genoeg."
De sprint was nog spannend, maar Wiebes had een voorgevoel dat ze de Italiaanse Balsamo net voor was gebleven, al moest de fotofinish uitkomst bieden. "Ik durfde het eerst niet met 100 procent zekerheid te zeggen. Ik had vertrouwen in Lotte", zei ze over de wereldkampioene die de sprint voor haar aantrok. "Volgende week rij ik weer voor haar", keek Wiebes vooruit naar de Ronde van Vlaanderen.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
16 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
20 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
1 dag geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
1 dag geleden