Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Wiebes wint Gent-Wevelgem in de sprint

Wielrenster Wiebes wint Gent-Wevelgem in de sprint

WEVELGEM (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft Gent-Wevelgem gewonnen. De renster van SD Worx - Protime won na 171,2 kilometer de massasprint van een groot peloton voor de Italiaanse Elisa Balsamo. Chiara Consonni uit Italië werd derde, voor Charlotte Kool.

SD Worx - Protime was in de heuvelzone enkele keren met meerdere rensters weggereden, onder wie wereldkampioene Lotte Kopecky en Wiebes. Met nog zo'n 25 kilometer te gaan ontstond er een grote hergroepering. Daarna probeerden vooral de rensters van Movistar, onder wie Floortje Mackaij, te demarreren. Maar de rensters van Lidl-Trek lieten niemand wegrijden.

In de slotkilometers probeerde de Australische Grace Brown nog te ontsnappen, maar het kwam tot een sprint. Daarin lanceerde Kopecky Wiebes, die Balsamo maar net voor wist te blijven. Met Puck Pieterse en Thalita de Jong op de zevende en achtste plaats eindigden er vier Nederlandse rensters in de top tien.

Belangrijke overwinning

Wiebes volgt op de erelijst haar ploeggenote Marlen Reusser uit Zwitserland op. Ze was blij met haar zege in de Belgische klassieker, waarin ze in 2019 al als tweede eindigde, toen achter landgenote Kirsten Wild. Ze noemt het een belangrijke overwinning. "Ik ben ook blij met hoe het team heeft gewerkt", zei ze in het flashinterview. "We hebben geprobeerd de koers hard te maken. Dat lukte niet helemaal en ik maakte wat foutjes in de sprint, maar het was gelukkig genoeg."

De sprint was nog spannend, maar Wiebes had een voorgevoel dat ze de Italiaanse Balsamo net voor was gebleven, al moest de fotofinish uitkomst bieden. "Ik durfde het eerst niet met 100 procent zekerheid te zeggen. Ik had vertrouwen in Lotte", zei ze over de wereldkampioene die de sprint voor haar aantrok. "Volgende week rij ik weer voor haar", keek Wiebes vooruit naar de Ronde van Vlaanderen.

Meer uit Sport

Tennisser Shelton wint Amerikaanse finale in Dallas

DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.

27 minuten geleden
Schaakgrootheid Carlsen voegt weer een wereldtitel toe

WANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.

33 minuten geleden
Trainer Van Velde voltooit levenswerk met goud sprintster Kok

MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.

3 uur geleden
Nederland na goud Kok en zilver Leerdam vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.

5 uur geleden
Vittozzi bezorgt gastland Italië eerste biatlongoud bij OS ooit

ANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.

5 uur geleden
De Minaur slaat in derde finale toe en ziet naam op boarding Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.

5 uur geleden
Kok pakt eerste Nederlandse goud bij vrouwen op 500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.

6 uur geleden