
Wielrenster Wiebes na mislukte start Tour: dit komt wel even aan
DEN HAAG (ANP) - Lorena Wiebes had na de voor haar mislukte start van de Tour de France Femmes even nodig om de teleurstelling te verwerken. De 25-jarige wielrenster van SD Worx - Protime kon door een mechanisch defect niet mee sprinten in de eerste etappe met de finish in Den Haag.
"Ik had deze etappe al lang aangekruist in mijn agenda. Ik ben dan ook teleurgesteld dat ik niet tot sprinten ben gekomen", aldus Wiebes via haar ploeg. "Ik zat perfect, maar een race-incident is zo gebeurd in een spurt. Ik voelde meteen dat mijn derailleur kapot was. Dan is het helaas over. Dit is geen excuus om te verliezen. Het is een gemiste kans en dit komt even aan. Als je al maanden uitkijkt naar een moment, is het menselijk dat je zo reageert. Je werkt er maandenlang keihard voor en dan grijp je ernaast. Maar morgen dient zich een nieuwe kans aan."
Ploegleidster Anna van der Breggen hoopt dat Wiebes de teleurstelling snel achter zich laat: "In sprints loert het gevaar achter elke hoek", legde ze uit. "Contact is snel gemaakt als je op die snelheid de laatste rechte lijn ingaat. Vaak loopt het goed, maar nu helaas niet. Het is sneu dat ze niet tot sprinten kwam. Onze rensters zullen extra gebrand zijn morgen. We gaan deze tegenslag proberen omzetten in positieve energie."
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er op de dertiende avond van de Premier League niet in geslaagd om zijn eerste toernooizege te boeken. In Birmingham bereikte hij voor de tweede keer dit seizoen de finale. Daarin was de Engelsman Luke Littler met 6-4 te sterk.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot zijn de wielrensters met wie de ploeg Visma - Lease a Bike op jacht gaat naar succes in de Vuelta España Femenina. Vos won in de afgelopen twee edities van de Ronde van Spanje telkens twee etappes. De Française Ferrand-Prévot, die terugkeerde op de weg na een periode waarin ze voornamelijk op de mountainbike actief was, rijdt haar eerste grote ronde sinds de Giro in 2015.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris worstelt dit seizoen met zijn McLaren. "Het is duidelijk dat ik fouten heb gemaakt en nog niet op het niveau ben waar ik moet zijn, maar ik zal dat niveau snel bereiken", zei de Brit tijdens de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de Grote Prijs van Miami.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - BMX'er Niek Kimmann heeft voor het eerst sinds juni vorig jaar weer serieus getraind. Een ontstoken hartspier zorgde er onder meer voor dat hij moest afzeggen voor de Olympische Spelen van Parijs. Kimmann meldde zich donderdag op Papendal. "Geweldig om weer zenuwen te voelen voordat ik van de 8 meter hoge startheuvel afdaalde", schreef de olympisch kampioen van Tokio (2021) op Instagram bij een foto.
9 uur geledenLA GRANDE BÉROCHE (ANP) - De Italiaan Lorenzo Fortunato heeft de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. Het was een heuvelrit met start en finish in La Grande Béroche. Fortunato, die uitkomt voor Astana, was de snelste van een kopgroep van vijf.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielerploeg SD Worx-Protime heeft Lisa van Belle voor anderhalf jaar vastgelegd. De 21-jarige Zoetermeerse debuteert zondag meteen in de Ronde van Spanje, die begint in Barcelona met een ploegentijdrit. Van Belle viel afgelopen zomer op door bij de Olympische Spelen in Parijs samen met Maike van der Duin bij het baanwielrennen brons te pakken op de koppelkoers.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft de finale van het WTA-tennistoernooi van Madrid bereikt. De Amerikaanse nummer 4 van de plaatsingslijst gaf haar tegenstander, de als tweede geplaatste Iga Swiatek uit Polen, een pak slaag: 6-1 6-1.
12 uur geleden