Wielrenster Wiebes kiest voor Team Sunweb
DEVENTER (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes gaat voor Team Sunweb rijden. De Nederlands kampioene op de weg heeft een contract tot eind 2024 getekend bij de WorldTour-ploeg. Wiebes beleefde afgelopen jaar haar doorbraak. Ze boekte vijftien overwinningen en veroverde naast de Nederlandse titel ook goud op de Europese Spelen.
De 21-jarige sprintster wilde eigenlijk afgelopen winter haar team Parkhotel Valkenburg al verruilen voor een grotere ploeg. Wiebes besloot haar contract op te zeggen, maar Parkhotel Valkenburg ging daar niet mee akkoord en dreigde zelfs een kort geding aan te spannen. Een dag voordat het kort geding zou dienen, bereikten Wiebes en de ploeg alsnog een akkoord. De wielrenster beloofde tot de zomer voor Parkhotel Valkenburg te blijven fietsen.
Begin maart won Wiebes de Omloop van het Hageland, maar kort daarna werd het wielerseizoen stilgelegd vanwege de coronacrisis. Haar contract bij Parkhotel Valkenburg liep op 1 juni af. Wiebes kon uit meerdere geïnteresseerde ploegen kiezen en ze besloot naar Sunweb te gaan. Ze treft daar twee landgenotes: Floortje Mackaij en Julia Soek.
"Hier kom ik terecht in een heel professionele topsportomgeving", zegt Wiebes, die vorig jaar de wereldranglijst bij de vrouwen afsloot als nummer 1. "Ik heb er vertrouwen in dat de mensen om me heen me naar een hoger niveau kunnen helpen. Ik kijk er naar uit om weer te gaan koersen zodra het veilig is en te debuteren voor deze ploeg."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
10 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel dacht al een jaar aan winnen in de Tour de France op de Champs-Élysées. Dat zei de Nederlander na zijn zege in de slotetappe van de Tour in het flashinterview.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - De Mexicaan Isaac Del Toro heeft het jongerenklassement van de Tour de France gewonnen. De 22-jarige renner van UAE Team Emirates zette zaterdag in de koninginnenrit al een grote stap naar de eindwinst van de witte trui door bijna 2 minuten te pakken op de 19-jarige Fransman Paul Seixas. Zondag kwam zijn trui ondanks een lekke band niet meer in gevaar, omdat halverwege de etappe de tijdsverschillen werden opgenomen. Lenny Martinez (Frankrijk) is derde geworden in het jongerenklassement.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar (27) heeft zondag voor de derde keer op rij en voor de vijfde keer in zijn carrière de Tour de France gewonnen. Daarmee is de Sloveen gedeeld recordhouder geworden in de grootste wielerwedstrijd ter wereld met Jacques Anquetil, Eddy Merckx, Bernard Hinault en Miguel Induráin.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op de Champs-Élysées in Parijs de slotetappe van de Tour de France gewonnen. Na een zenuwslopende finale, waarin hij met Tourwinnaar Tadej Pogačar ontsnapt was, wist hij zijn ploeggenoot Jasper Philipsen, die de sprint van de achtervolgende groep won, nipt voor te blijven. Groenetruidrager Mads Pedersen werd derde. Olav Kooij werd vijfde, Rick Pluimers zevende.
12 uur geleden