Wielrenster Wiebes in clubshirt naar Nederlandse titel scratch
ALKMAAR (ANP) - Lorena Wiebes is bij de NK baanwielrennen in Alkmaar Nederlands kampioene op het onderdeel scratch geworden. De renster uit Mijdrecht versloeg na afloop van een levendige koers Nina Kessler in de sprint. Maike van der Duin legde beslag op de derde plek.
Wiebes spaarde zich niet tijdens het kampioenschap. "Ik moest een aantal keren een gat dichten en kon op het laatst ook niet meer wachten. Maar het is mooi als het beloond wordt met een titel. Ik wilde hier per se winnen. Ik rijd deze winter een aantal baanwedstrijden en enkele veldritten, maar puur als voorbereiding op het wegseizoen", zei ze na afloop.
Of de 20-jarige Wiebes wel in de Omloop Het Nieuwsblad kan starten eind februari is echter maar de vraag. De Nederlands kampioene op de weg en aanvoerster van de wereldranglijst heeft een conflict met haar huidige ploeg Parkhotel Valkenburg en wil niet meer voor de ploeg rijden. Ze rijdt al enkele weken in het shirt van haar club De Volharding.
Toekomst
"De verhoudingen zijn verhard omdat ik heb aangegeven dat ik weg wil bij het team. Er kwamen serieuze aanbiedingen van WorldTour-teams en dat heeft me aan het denken gezet over mijn toekomst. Toen ik een doorlopend contract tekende, had ik niet voorzien dat ik me zo snel zou ontwikkelen. Omdat de ploeg mij niet wil laten gaan, heb ik besloten ook dit kalenderjaar niet meer bij dit team te willen rijden. En uiteraard ook komend jaar niet", vertelde ze in Alkmaar.
Wiebes beleefde een buitengewoon succesvol jaar met vijftien overwinningen. Daardoor sloot ze het jaar zelfs af als leidster van de wereldranglijst, nog voor Marianne Vos en Annemiek van Vleuten. De Mijdrechtse werd onder meer Nederlands kampioene op de weg, pakte goud op de Europese Spelen en won eendaagse koersen als Deinze-Nokere, de Prudential RideLondon Classique en twee etappes in de Boels Ladies Tour.
"Ik heb veel aan het team te danken en heb niets tegen de rensters, maar de situatie is door het conflict met het management onwerkbaar geworden. Als de consequentie is dat ik dan niet meer kan fietsen op het hoogste niveau, dan is dat maar zo. Dan ga ik voor mijn club fietsen en toewerken naar de maand juli, het volgende moment dat ik bij de ploeg vertrekken kan."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
34 minuten geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
2 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
12 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
20 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
23 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
1 dag geleden