Wielrenster Wiebes in clubshirt naar Nederlandse titel scratch
ALKMAAR (ANP) - Lorena Wiebes is bij de NK baanwielrennen in Alkmaar Nederlands kampioene op het onderdeel scratch geworden. De renster uit Mijdrecht versloeg na afloop van een levendige koers Nina Kessler in de sprint. Maike van der Duin legde beslag op de derde plek.
Wiebes spaarde zich niet tijdens het kampioenschap. "Ik moest een aantal keren een gat dichten en kon op het laatst ook niet meer wachten. Maar het is mooi als het beloond wordt met een titel. Ik wilde hier per se winnen. Ik rijd deze winter een aantal baanwedstrijden en enkele veldritten, maar puur als voorbereiding op het wegseizoen", zei ze na afloop.
Of de 20-jarige Wiebes wel in de Omloop Het Nieuwsblad kan starten eind februari is echter maar de vraag. De Nederlands kampioene op de weg en aanvoerster van de wereldranglijst heeft een conflict met haar huidige ploeg Parkhotel Valkenburg en wil niet meer voor de ploeg rijden. Ze rijdt al enkele weken in het shirt van haar club De Volharding.
Toekomst
"De verhoudingen zijn verhard omdat ik heb aangegeven dat ik weg wil bij het team. Er kwamen serieuze aanbiedingen van WorldTour-teams en dat heeft me aan het denken gezet over mijn toekomst. Toen ik een doorlopend contract tekende, had ik niet voorzien dat ik me zo snel zou ontwikkelen. Omdat de ploeg mij niet wil laten gaan, heb ik besloten ook dit kalenderjaar niet meer bij dit team te willen rijden. En uiteraard ook komend jaar niet", vertelde ze in Alkmaar.
Wiebes beleefde een buitengewoon succesvol jaar met vijftien overwinningen. Daardoor sloot ze het jaar zelfs af als leidster van de wereldranglijst, nog voor Marianne Vos en Annemiek van Vleuten. De Mijdrechtse werd onder meer Nederlands kampioene op de weg, pakte goud op de Europese Spelen en won eendaagse koersen als Deinze-Nokere, de Prudential RideLondon Classique en twee etappes in de Boels Ladies Tour.
"Ik heb veel aan het team te danken en heb niets tegen de rensters, maar de situatie is door het conflict met het management onwerkbaar geworden. Als de consequentie is dat ik dan niet meer kan fietsen op het hoogste niveau, dan is dat maar zo. Dan ga ik voor mijn club fietsen en toewerken naar de maand juli, het volgende moment dat ik bij de ploeg vertrekken kan."
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
27 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geleden