Wielrenster Wiebes de beste in proloog van Baloise Ladies Tour
HULST (ANP) - Lorena Wiebes heeft de proloog van de Baloise Ladies Tour gewonnen. De 25-jarige renster van Team SD Worx-Protime legde het parcours van 2,7 kilometer met start en finish in Hulst af in 3.16,140.
De Belgische Fien Van Eynde, van Fenix-Deceuninck, gaf ruim 5 seconden toe op Wiebes en klokte een tijd van 3.21,390. Charlotte Kool van dsm-firmenich PostNL was met 3.21,515 net iets langzamer dan Van Eynde.
Voor Wiebes geldt de meerdaagse koers als voorbereiding op de Olympische Spelen van Parijs. "Ik ben hier voor de laatste voorbereiding op de Olympische Spelen. Ik heb drie weken doorgebracht in een hoogtekamer en het was erg warm in Spanje. Dat kan er dus wel inhakken", aldus Wiebes via haar ploeg. "Het was daarom een dubbel vraagteken of ik me meteen goed zou voelen. Ik hoop dat het deze week zo doorgaat. Dit smaakt naar meer. Voor de Olympische Spelen wil ik proberen zoveel mogelijk sprints te winnen en misschien ook het klassement. Ik wil alles eruit halen wat erin zit."
113 kilometer
Donderdag volgt de eerste etappe, van Breskens naar Knokke-Heist. Dat is een rit van ruim 113 kilometer. De Baloise Ladies Tour duurt tot en met zondag.
Vorig jaar was Lucinda Brand de beste in de wielerwedstrijd door Nederland en België.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
2 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
6 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
7 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
8 uur geleden