Wielrenster Wiebes de beste in proloog van Baloise Ladies Tour
HULST (ANP) - Lorena Wiebes heeft de proloog van de Baloise Ladies Tour gewonnen. De 25-jarige renster van Team SD Worx-Protime legde het parcours van 2,7 kilometer met start en finish in Hulst af in 3.16,140.
De Belgische Fien Van Eynde, van Fenix-Deceuninck, gaf ruim 5 seconden toe op Wiebes en klokte een tijd van 3.21,390. Charlotte Kool van dsm-firmenich PostNL was met 3.21,515 net iets langzamer dan Van Eynde.
Voor Wiebes geldt de meerdaagse koers als voorbereiding op de Olympische Spelen van Parijs. "Ik ben hier voor de laatste voorbereiding op de Olympische Spelen. Ik heb drie weken doorgebracht in een hoogtekamer en het was erg warm in Spanje. Dat kan er dus wel inhakken", aldus Wiebes via haar ploeg. "Het was daarom een dubbel vraagteken of ik me meteen goed zou voelen. Ik hoop dat het deze week zo doorgaat. Dit smaakt naar meer. Voor de Olympische Spelen wil ik proberen zoveel mogelijk sprints te winnen en misschien ook het klassement. Ik wil alles eruit halen wat erin zit."
113 kilometer
Donderdag volgt de eerste etappe, van Breskens naar Knokke-Heist. Dat is een rit van ruim 113 kilometer. De Baloise Ladies Tour duurt tot en met zondag.
Vorig jaar was Lucinda Brand de beste in de wielerwedstrijd door Nederland en België.
Meer uit Sport
PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
12 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
21 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
22 uur geleden