Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Wiebes de beste in proloog van Baloise Ladies Tour

Wielrenster Wiebes de beste in proloog van Baloise Ladies Tour

HULST (ANP) - Lorena Wiebes heeft de proloog van de Baloise Ladies Tour gewonnen. De 25-jarige renster van Team SD Worx-Protime legde het parcours van 2,7 kilometer met start en finish in Hulst af in 3.16,140.

De Belgische Fien Van Eynde, van Fenix-Deceuninck, gaf ruim 5 seconden toe op Wiebes en klokte een tijd van 3.21,390. Charlotte Kool van dsm-firmenich PostNL was met 3.21,515 net iets langzamer dan Van Eynde.

Voor Wiebes geldt de meerdaagse koers als voorbereiding op de Olympische Spelen van Parijs. "Ik ben hier voor de laatste voorbereiding op de Olympische Spelen. Ik heb drie weken doorgebracht in een hoogtekamer en het was erg warm in Spanje. Dat kan er dus wel inhakken", aldus Wiebes via haar ploeg. "Het was daarom een dubbel vraagteken of ik me meteen goed zou voelen. Ik hoop dat het deze week zo doorgaat. Dit smaakt naar meer. Voor de Olympische Spelen wil ik proberen zoveel mogelijk sprints te winnen en misschien ook het klassement. Ik wil alles eruit halen wat erin zit."

113 kilometer

Donderdag volgt de eerste etappe, van Breskens naar Knokke-Heist. Dat is een rit van ruim 113 kilometer. De Baloise Ladies Tour duurt tot en met zondag.

Vorig jaar was Lucinda Brand de beste in de wielerwedstrijd door Nederland en België.

Meer uit Sport

Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

8 uur geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

9 uur geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

22 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

22 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 dag geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

1 dag geleden