Wielrenster Wiebes aan kop in UAE Tour na tweede etappewinst
MADINAT ZAYED (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. Donderdag pakte de Nederlandse, die rijdt voor SD Worx - Protime, al de eerste rit en de rode trui.
Wiebes was vrijdag in de Verenigde Arabische Emiraten de snelste over ruim 113 kilometer. De 24-jarige renster kwam na bijna 2,5 uur als eerste over de finish, gevolgd door Chiara Consonni en Clara Copponi uit Italië. Consonni staat tweede in het algemeen klassement.
"De laatste kilometer maakte het vandaag moeilijk om te winnen", zei Wiebes na afloop. "Vlak bij me in de buurt was een crash, dus ik moest oppassen. Ik begon mijn sprint vrij vroeg, maar het liep uiteindelijk allemaal goed af."
De Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten duurt nog tot en met zondag.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
46 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
2 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
9 uur geleden