Wielrenster Vos zorgt voor tweede zege Jumbo-Visma in Wevelgem
WEVELGEM (ANP) - Wielrenster Marianne Vos heeft Gent-Wevelgem op haar naam geschreven. De wielrenster van Jumbo-Visma versloeg na 141 kilometer in Wevelgem de Belgische Lotte Kopecky en de Duitse Lisa Brennauer in de sprint. Het is de tweede zege in Gent-Wevelgem voor Jumbo-Visma na eerder op de dag Wout van Aert.
Bij de passage van de Kemmelberg bleef een kleine kopgroep over met daarbij Marianne Vos. Nadat die groep werd teruggepakt, waren er meerdere aanvallen waaronder een van Vos' ploeggenoot Anna Henderson. Daarna volgde de aanval van Elisa Longo Borghini en Soraya Paladin. Het Italiaanse duo kreeg een voorsprong van ongeveer 20 seconden en hield dat heel lang vast. In de laatste kilometer werden de twee alsnog bijgehaald.
Vos zette de sprint al op ruim 300 meter van de streep aan met Kopecky in haar wiel. De 33-jarige wielrenster viel echter niet meer stil en bezorgde de vrouwenploeg van Jumbo-Visma de eerste overwinning.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
1 dag geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geleden