Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Vos wint Omloop Het Nieuwsblad bij eerste deelname

Wielrenster Vos wint Omloop Het Nieuwsblad bij eerste deelname

NINOVE (ANP) - Wielrenster Marianne Vos heeft de Omloop Het Nieuwsblad voor vrouwen op haar naam geschreven. De 36-jarige renster van Visma - Lease a Bike, die voor het eerst de Omloop reed, won na ruim 127 kilometer tussen Gent en Ninove de sprint van een groepje van vier. Wereldkampioene Lotte Kopecky werd tweede.

Vos is de opvolgster van Kopecky, die de openingskoers van het Belgische voorjaar vorig jaar won. Vos is de achtste Nederlandse winnares in de laatste elf jaar.

"Dit betekent heel veel voor mij", zei Vos na afloop in het flashinterview. "Zeker om zo het seizoen te openen. Ik had niet kunnen dromen dat ik hier zo zou debuteren. Het was een zware koers en dan is het afwachten wat je nog in de benen hebt. Kopecky heeft ook een hele sterke koers gereden en het was een paar keer alle zeilen bijzetten om bij te blijven. Ik ben hier heel erg blij mee."

Borghini

De vlucht van de dag werd gevormd door een vijftal renners, onder wie de Nederlandse vrouwen Marieke de Groot en Maaike Coljé. De voorsprong van de vijf liep op tot ruim 7 minuten, maar het bleek niet genoeg.

Italiaans kampioene Longo Borghini vertrok als eerste van de grote namen waarna Kopecky, Vos en de Nederlandse Shirin van Anrooij volgden. Kopecky probeerde het vervolgens meerdere keren en ook Borghini liet zich zien. Ploeggenotes Borghini en Van Anrooij van Lidl-Trek waren vervolgens kansloos in de sprint en moesten genoegen nemen met plaatsen drie en vier.

Nederlandse winnaars

Sinds 2014 wonnen de Nederlandse rensters Annemiek van Vleuten (2), Anna van der Breggen (2), Chantal van den Broek-Blaak, Lucinda Brand en Amy Pieters de Omloop.

Meer uit Sport

Márquez wint na val alsnog sprintrace MotoGP in Jerez

JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.

2 uur geleden
Motorracer Veijer verovert zijn eerste pole position in Moto2

JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.

3 uur geleden
Wielrenner Alaphilippe mist Luik-Bastenaken-Luik om gezondheid

LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.

5 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

6 uur geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

22 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

23 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

1 dag geleden