Wielrenster Vos wint als eerste Nederlandse WK gravel
LEUVEN (ANP) - Wielrenster Marianne Vos heeft als eerste Nederlandse het WK gravel gewonnen. De 37-jarige routinier versloeg na ruim 138 kilometer tussen Halle en Leuven wereldkampioene op de weg Lotte Kopecky in een sprint van twee.
De Nederlandse Lorena Wiebes pakte een kleine vier minuten later het brons, voor haar landgenote Puck Pieterse.
Vos deed voor de eerste keer mee aan het WK gravel. Het was haar veertiende wereldtitel in vier verschillende disciplines. Eerder was ze wereldkampioene in het veld, op de weg en op de baan.
Sterke afvaardiging
Vos is de derde winnares van het WK gravel. De Française Pauline Ferrand-Prévot won de eerste editie in 2022, de Poolse Katarzyna Niewiadoma was een jaar later de beste. De Nederlandse Demi Vollering werd vorig jaar derde. De drie toprensters stonden dit keer niet aan de start.
Ondanks de afwezigheid van Vollering had Nederland een sterke afvaardiging naar het WK gestuurd. Na 40 kilometer maakten onder anderen Vos, Pieterse, Lucinda Brand en Wiebes al deel uit van een eerste kopgroep van elf rensters. Het elftal werd teruggehaald, waarna met 65 kilometer te gaan Vos, Kopecky, Wiebes en de Italiaanse Soraya Paladin wegreden uit de grote groep.
Grote voorsprong
Vos en Kopecky schudden de andere rensters even later af en namen al snel een grote voorsprong op een achtervolgend groepje met onder anderen Wiebes en Pieterse. Het lukte Vos niet om Kopecky te lossen op anderhalve kilometer van de streep, maar de Nederlandse was oppermachtig in de sprint.
"Heel bijzonder", reageerde Vos in het flashinterview op het feit dat ze voor de veertiende keer wereldkampioene was geworden. "Een wereldtitel is altijd speciaal. Het was leuk om samen met Kopecky te racen. Ze is zo sterk en ze werd vorige week nog wereldkampioene op de weg. Mooi dat het lukte in de sprint."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
11 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
13 uur geleden