Wielrenster Vos wint als eerste Nederlandse WK gravel
LEUVEN (ANP) - Wielrenster Marianne Vos heeft als eerste Nederlandse het WK gravel gewonnen. De 37-jarige routinier versloeg na ruim 138 kilometer tussen Halle en Leuven wereldkampioene op de weg Lotte Kopecky in een sprint van twee.
De Nederlandse Lorena Wiebes pakte een kleine vier minuten later het brons, voor haar landgenote Puck Pieterse.
Vos deed voor de eerste keer mee aan het WK gravel. Het was haar veertiende wereldtitel in vier verschillende disciplines. Eerder was ze wereldkampioene in het veld, op de weg en op de baan.
Sterke afvaardiging
Vos is de derde winnares van het WK gravel. De Française Pauline Ferrand-Prévot won de eerste editie in 2022, de Poolse Katarzyna Niewiadoma was een jaar later de beste. De Nederlandse Demi Vollering werd vorig jaar derde. De drie toprensters stonden dit keer niet aan de start.
Ondanks de afwezigheid van Vollering had Nederland een sterke afvaardiging naar het WK gestuurd. Na 40 kilometer maakten onder anderen Vos, Pieterse, Lucinda Brand en Wiebes al deel uit van een eerste kopgroep van elf rensters. Het elftal werd teruggehaald, waarna met 65 kilometer te gaan Vos, Kopecky, Wiebes en de Italiaanse Soraya Paladin wegreden uit de grote groep.
Grote voorsprong
Vos en Kopecky schudden de andere rensters even later af en namen al snel een grote voorsprong op een achtervolgend groepje met onder anderen Wiebes en Pieterse. Het lukte Vos niet om Kopecky te lossen op anderhalve kilometer van de streep, maar de Nederlandse was oppermachtig in de sprint.
"Heel bijzonder", reageerde Vos in het flashinterview op het feit dat ze voor de veertiende keer wereldkampioene was geworden. "Een wereldtitel is altijd speciaal. Het was leuk om samen met Kopecky te racen. Ze is zo sterk en ze werd vorige week nog wereldkampioene op de weg. Mooi dat het lukte in de sprint."
Meer uit Sport
RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
2 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
12 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
13 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
13 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
18 uur geleden