Wielrenster Vos wint als eerste Nederlandse WK gravel
LEUVEN (ANP) - Wielrenster Marianne Vos heeft als eerste Nederlandse het WK gravel gewonnen. De 37-jarige routinier versloeg na ruim 138 kilometer tussen Halle en Leuven wereldkampioene op de weg Lotte Kopecky in een sprint van twee.
De Nederlandse Lorena Wiebes pakte een kleine vier minuten later het brons, voor haar landgenote Puck Pieterse.
Vos deed voor de eerste keer mee aan het WK gravel. Het was haar veertiende wereldtitel in vier verschillende disciplines. Eerder was ze wereldkampioene in het veld, op de weg en op de baan.
Sterke afvaardiging
Vos is de derde winnares van het WK gravel. De Française Pauline Ferrand-Prévot won de eerste editie in 2022, de Poolse Katarzyna Niewiadoma was een jaar later de beste. De Nederlandse Demi Vollering werd vorig jaar derde. De drie toprensters stonden dit keer niet aan de start.
Ondanks de afwezigheid van Vollering had Nederland een sterke afvaardiging naar het WK gestuurd. Na 40 kilometer maakten onder anderen Vos, Pieterse, Lucinda Brand en Wiebes al deel uit van een eerste kopgroep van elf rensters. Het elftal werd teruggehaald, waarna met 65 kilometer te gaan Vos, Kopecky, Wiebes en de Italiaanse Soraya Paladin wegreden uit de grote groep.
Grote voorsprong
Vos en Kopecky schudden de andere rensters even later af en namen al snel een grote voorsprong op een achtervolgend groepje met onder anderen Wiebes en Pieterse. Het lukte Vos niet om Kopecky te lossen op anderhalve kilometer van de streep, maar de Nederlandse was oppermachtig in de sprint.
"Heel bijzonder", reageerde Vos in het flashinterview op het feit dat ze voor de veertiende keer wereldkampioene was geworden. "Een wereldtitel is altijd speciaal. Het was leuk om samen met Kopecky te racen. Ze is zo sterk en ze werd vorige week nog wereldkampioene op de weg. Mooi dat het lukte in de sprint."
Meer uit Sport
CARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.
6 uur geledenCLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
1 dag geleden