Wielrenster Vos raakt zege in Zweden kwijt door diskwalificatie
VARGARDA (ANP) - Marianne Vos is haar zege in de eendagskoers uit de WorldTour in Zweden kwijtgeraakt. De 35-jarige wielrenster van Jumbo-Visma werd na de finish gediskwalificeerd, omdat ze onderweg even een verboden positie op de fiets zou hebben ingenomen. De zege ging daardoor naar de Française Audrey Cordon-Ragot van Trek-Segafredo.
Vos had na 125,7 kilometer in Vargarda de sprint gewonnen van haar medevluchters Cordon-Ragot en de Britse Pfeiffer Georgi. De Nederlandse wielrenster, die vorige week nog de groene trui in de Tour de France Femmes veroverde, bleek echter enkele momenten leunend met haar onderarmen op het stuur en met de handen los te hebben gereden. Dat is niet meer toegestaan. Vlak voor de huldiging kreeg Vos van een jurylid van de internationale wielerunie UCI te horen dat ze was gediskwalificeerd.
Vos won de WorldTour-wedstrijd in Zweden in 2009, 2013 en 2018. De Italiaanse Marta Bastianelli zegevierde in 2019, door Vos en Wiebes in de sprint te verslaan. In de twee daaropvolgende jaren werd de wedstrijd vanwege de coronapandemie niet verreden.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Melissa Wijfje heeft haar afscheid aangekondigd. De 30-jarige Zuid-Hollandse maakte haar besluit bekend op social media. "Ik ga stoppen met schaatsen, het is goed zo, het is klaar", schrijft ze. "Met pijn in mijn hart en tranen in mijn ogen, want hoe stop je met je levenswerk, hoe laat je iets achter waar je zoveel jaren voor hebt getraind, waar je alles voor hebt gelaten, maar je hebt je dromen en grote doelen niet kunnen waarmaken."
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen keek moedeloos in de camera van Viaplay na de kwalificatie voor de Grote Prijs van China. De viervoudig wereldkampioen moest op het circuit van Shanghai genoegen nemen met de tegenvallende achtste startplek; hij was bijna een seconde langzamer in zijn snelste ronde dan Kimi Antonelli van Mercedes, die de pole pakte. "Het was weer helemaal waardeloos. We hadden na de sprintrace best veel veranderd, maar het maakte allemaal niks uit", zei de coureur van Red Bull.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van China. De Italiaan van Mercedes heeft met zijn 19 jaar en 202 dagen een record gevestigd in de Formule 1, want hij is de jongste coureur ooit die de eerste startplek pakt in een hoofdrace. Hij passeert Sebastian Vettel op de eeuwige ranglijst. De Duitser was 21 jaar en 72 dagen oud toen hij in 2008 poleposition veroverde in de GP van Italië.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - George Russell vindt dat de Formule 1 door de nieuwe motor- en chassisregels veel wegheeft van karten. Dat zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de sprintrace bij de Grote Prijs van China in Shanghai. "Er gebeurt van alles, maar dat maakt het juist leuk", zei Russell na afloop.
5 uur geledenNICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
17 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
19 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
21 uur geleden