Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Vos ook beste in tweede rit Ronde van Scandinavië

Wielrenster Vos ook beste in tweede rit Ronde van Scandinavië

STRÖMSTAD (ANP) - Marianne Vos heeft ook de tweede etappe van de Ronde van Scandinavië gewonnen. De 35-jarige wielrenster van Jumbo-Visma troefde in de sprint van de rit over 153,8 kilometer tussen Orust en Strömstad in Zweden de Zweedse Emilia Fahlin en Barbara Guarischi uit Italië af.

Vos won dinsdag de eerste etappe in Denemarken. Ze verstevigt met haar tweede zege op rij de leiding in het algemeen klassement. Vos heeft 14 seconden voorsprong op de Amerikaanse Megan Jastrab en op Fahlin.

De Ronde van Scandinavië is de voortzetting van de Ronde van Noorwegen, die sinds 2014 werd gehouden. Annemiek van Vleuten won daarvan de laatste editie vorig jaar. De rittenkoers telt nu zes etappes. Na ritten in Denemarken en Zweden volgen er nog vier in Noorwegen.

Volgens Vos was het een lastige sprint. "We kwamen met veel snelheid de stad in en daar volgde een heel technische finale met veel bochten", zei ze. "Trek-Segafredo plaatste een goede jump met 1 kilometer te gaan en pakte een gaatje. Eerst aarzelde ik een beetje maar toen wist ik dat ik moest gaan. Emilia kwam langs me met heel veel snelheid, dus ik probeerde haar bij te halen. Het was heel nipt maar ik ben blij dat ik heb gewonnen."

Meer uit Sport

Visma-Lease a Bike stelt Van Hooydonck aan als sportief directeur

DEN BOSCH (ANP) - Wielerteam Visma-Lease a Bike heeft Nathan Van Hooydonck per direct aangesteld als sportief directeur. De Belgische oud-wielrenner van de ploeg gaat leiding geven aan het sportmanagementteam.

1 uur geleden
Titelverdediger Alcaraz bereikt finale in Tokio

TOKIO (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale bereikt van het ATP-toernooi van Tokio. De als eerste geplaatste Spaanse tennisser versloeg in de halve finale in drie sets zijn landgenoot Jaume Munar: 5-7 6-3 6-1.

2 uur geleden
Judoka Van Krevel verliest in eerste ronde op WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Naomi van Krevel is bij de WK judo in Bakoe uitgeschakeld in de eerste ronde in de klasse tot 52 kilogram. De 26-jarige judoka verloor in de hoofdstad van Azerbeidzjan van Tereza Bodnarova uit Tsjechië met ippon.

5 uur geleden
Amazone Kroeze wint in Boekelo eerste nationale titel eventing

BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.

19 uur geleden
Evenepoel pakt Europese titel wielrennen in Slovenië

ŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.

21 uur geleden
Djokovic bereikt halve finale in Beijing na zege op Zverev

BEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.

23 uur geleden
FIA: Formule 1-auto's vielen stil door fout in software

SEPANG (ANP) - Autosportfederatie FIA heeft toegegeven dat een fout in de software leidde tot chaos in de Formule 1-race op het circuit van Sepang in Maleisië. De half-elektrische racewagens vielen stil tijdens de opwarmronden op een nog natte baan van eerder gevallen stortbuien. Onder anderen de latere winnaar Max Verstappen merkte dat hij geen power had bij het indrukken van het gaspedaal.

1 dag geleden