Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Vos neemt met zege revanche in Catalonië

Wielrenster Vos neemt met zege revanche in Catalonië

LA MOLINA (ANP) - Wielrenster Marianne Vos heeft in de tweede etappe van de Ronde van Catalonië revanche genomen voor haar nipte nederlaag in de sprint van vrijdag. De 37-jarige Nederlandse van Visma - Lease a Bike kwam na ruim 95 kilometer alleen aan op de slotklim in La Molina.

Haar land- en ploeggenote Riejanne Markus werd op 51 seconden tweede. In het algemeen klassement heeft Vos een minuut voorsprong op nummer 2 Markus.

"Dit is bizar. Ik had nooit verwacht dat ik in een bergetappe mee zou kunnen doen voor de overwinning", zei Vos na afloop. "De benen voelden goed en ik probeerde op de slotklim zo lang mogelijk mee te doen. Terwijl de groep steeds kleiner werd, zag ik nog veel teamgenoten om me heen. Dat was een topgevoel en motiveerde me enorm."

Lijn

Volgens Vos was het plan dat Fem van Empel en Femke de Vries de koers vanaf de voet van de klim hard zouden maken. "Dat voerden ze supergoed uit. Na de aanval van Femke keek ik om me heen en zag ik dat we er allemaal nog bij zaten. Op dat moment dacht ik: nu gooi ik de knuppel in het hoenderhok. Daar werd eerst op gereageerd, maar daarna niet meer. Heel bijzonder dat ik hem op deze manier heb kunnen winnen."

Vos moest vrijdag de zege in de massasprint aan de Nieuw-Zeelandse Ally Wollaston laten. Ze was het zichtbaar niet eens met de winst van Wollaston en vond dat zij in de sprint van haar lijn afweek.

De Ronde van Catalonië voor vrouwen duurt tot en met zondag.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt met schade vijfde tijd in tweede training Mexico

N i e u w bericht, meer informatie over training na 4e alinea

7 uur geleden
Zonder De Boo is schaatser Talsma de snelste op tweede 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Johan Talsma heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 21-jarige schaatser van Reggeborgh was met een tijd van 34,74 op de tweede 500 meter de beste.

9 uur geleden
Schaatsster Beune wint 1500 meter op kwalificatietoernooi

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige wereldkampioene op de 1500 meter van Team X2O Badkamers was met 1.53,75 sneller dan Marijke Groenewoud (1.54,88) en Gioya Lancee (1.55,08).

10 uur geleden
Leclerc sneller dan Antonelli in eerste vrije training Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Charles Leclerc heeft de snelste ronde gereden tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De Monegask was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez in zijn Ferrari ruim sneller dan Kimi Antonelli. De kampioenschapsleider in de Formule 1 noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd, maar gaf wel 0,659 seconde toe op Leclerc.

11 uur geleden
De Boo op kwalificatietoernooi snelste op eerste 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De 22-jarige wereldkampioen op de 500 meter was de snelste in 34,20. Achter De Boo reden Stefan Westenbroek (34,75) en Sebas Diniz (34,85) naar de tweede en derde tijd.

11 uur geleden
Schaatser Krommenhoek wint 5000 meter op kwalificatietoernooi

HEERENVEEN (ANP) - Jasper Krommenhoek heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de 5000 meter gewonnen. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh bleef met een persoonlijk record van 6.10,83 teamgenoot Marcel Bosker en Wisse Slendebroek van Team Royal A-ware voor.

12 uur geleden
WK-leider Antonelli fit voor eerste vrije training in Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Kampioenschapsleider Kimi Antonelli is fit genoeg om de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad te rijden. Het Formule 1-team van Mercedes plaatste een video op X waarop te zien is dat de jonge Italiaan is gearriveerd op het Autódromo Hermanos Rodríguez. Antonelli sloeg donderdag nog de mediadag over omdat hij last had van een virusinfectie.

13 uur geleden