Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Vos: iedereen heeft kans in La Course

Wielrenster Vos: iedereen heeft kans in La Course

NICE (ANP) - Wielrenster Marianne Vos heeft geen idee wat haar zaterdag in La Course precies te wachten staat. "Ik heb het parcours op internet bekeken, dat is de enige mogelijkheid die we op dit moment hebben", zei Vos, tweevoudig winnares van La Course. "Maar het team zal de voorbereiding doen en je kan ook een goede verkenning doen zonder daar te zijn."

De zevende editie van La Course, de vrouwenkoers die onderdeel is van het programma van de Tour de France, gaat over slechts 96 kilometer met start en finish in Nice. De rensters moeten onderweg twee keer de Côte de Rimiez over. Wereldkampioene Annemiek van Vleuten, die La Course in 2017 en 2018 won, vindt het jammer dat de koers zo kort is. Van Vleuten houdt wel van een lange wedstrijd waarin ze haar concurrentes kapot kan rijden, zoals donderdag bij de EK in Plouay.

"Het parcours lijkt niet gemaakt voor een specifiek type renster", zegt Vos. "Het is niet voor sprinters en ook niet voor klimmers. Het biedt kansen voor een ontsnapping, maar ook voor een sprint. Ook de betere klimmers en de klassiekerspecialisten kunnen hier het verschil maken. Ik denk dat veel teams kansen zien om te winnen."

Vos won in 2014 de eerste editie van La Course op de Champs-Élysées in Parijs. Vorig jaar zegevierde ze ook in Pau. Vos achterhaalde de Australische Amanda Spratt in de laatste kilometer en was de sterkste op het klimmetje richting de streep.

Meer uit Sport

Verstappen stuurt bij Grote Prijs Japan Engelse journalist weg

SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.

1 uur geleden
Tennisster Sabalenka naar halve finale Miami Open

MIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.

2 uur geleden
Kunstrijders Tsiba en Danilova klaar na laatste plaats korte kür

PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.

12 uur geleden
Tennisster Rybakina in drie sets naar halve finales Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.

14 uur geleden
Marathon Londen mikt met tweedaagse op 100.000 deelnemers

LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.

18 uur geleden
Kunstschaatsster Wories uitgeschakeld na korte kür op WK

PRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.

19 uur geleden
Skiër McGrath wint wereldbekerklassement slalom, dagzege Haugan

HAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.

21 uur geleden