Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Vos: iedereen heeft kans in La Course

Wielrenster Vos: iedereen heeft kans in La Course

NICE (ANP) - Wielrenster Marianne Vos heeft geen idee wat haar zaterdag in La Course precies te wachten staat. "Ik heb het parcours op internet bekeken, dat is de enige mogelijkheid die we op dit moment hebben", zei Vos, tweevoudig winnares van La Course. "Maar het team zal de voorbereiding doen en je kan ook een goede verkenning doen zonder daar te zijn."

De zevende editie van La Course, de vrouwenkoers die onderdeel is van het programma van de Tour de France, gaat over slechts 96 kilometer met start en finish in Nice. De rensters moeten onderweg twee keer de Côte de Rimiez over. Wereldkampioene Annemiek van Vleuten, die La Course in 2017 en 2018 won, vindt het jammer dat de koers zo kort is. Van Vleuten houdt wel van een lange wedstrijd waarin ze haar concurrentes kapot kan rijden, zoals donderdag bij de EK in Plouay.

"Het parcours lijkt niet gemaakt voor een specifiek type renster", zegt Vos. "Het is niet voor sprinters en ook niet voor klimmers. Het biedt kansen voor een ontsnapping, maar ook voor een sprint. Ook de betere klimmers en de klassiekerspecialisten kunnen hier het verschil maken. Ik denk dat veel teams kansen zien om te winnen."

Vos won in 2014 de eerste editie van La Course op de Champs-Élysées in Parijs. Vorig jaar zegevierde ze ook in Pau. Vos achterhaalde de Australische Amanda Spratt in de laatste kilometer en was de sterkste op het klimmetje richting de streep.

Meer uit Sport

Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

4 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

9 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

10 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

11 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

12 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

15 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

16 uur geleden