Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Vos hoopt op spanning tot einde in Tour voor vrouwen

Wielrenster Vos hoopt op spanning tot einde in Tour voor vrouwen

ZOETERMEER (ANP) - Marianne Vos reageert tevreden op het parcours van de Tour de France voor wielrensters van 2022 dat donderdag werd bekendgemaakt. "Met de start in Parijs tegelijk met de finish van de mannen en vervolgens zeven etappes over uiteenlopend terrein is het een gevarieerde ronde waar verschillende rensters aan hun trekken komen", zegt de wielrenster van Jumbo-Visma over de acht etappes van de eerste Ronde van Frankrijk voor vrouwen sinds 2009.

De kopvrouw van Jumbo-Visma had eigenlijk nog een tijdrit in het schema verwacht. "Maar ik denk ook dat de spanning van de koersen misschien nog wel mooier is in een etappe dan in een tijdrit en dat die keuze wellicht daarom is gemaakt. Het zou voor de spanning heel mooi zijn als het beslissende moment pas op het laatst is."

De 34-jarige Brabantse, die afgelopen zondag de eerste wereldbekerwedstrijd veldrijden in de Verenigde Staten won en woensdag als vierde eindigde in de tweede wedstrijd, kijkt ook uit naar de vierde rit van de Tour met daarin vier gravelstroken. "Ik denk dat het een etappe is die prima in de Tour kan. Het gaat natuurlijk niet alleen om het spektakel, maar ik denk dat een 'Strade Bianche-etappe' hartstikke mooi is in een ronde. Vanuit mijn crosservaring is het iets wat mij zou moeten liggen, maar uiteindelijk denk ik dat heel veel rensters dit goed aankunnen. Dat zien we ieder jaar in Strade Bianche."

La Course

Vos zette zich lang in voor een Tour voor vrouwen. Haar inspanningen resulteerden in 2014 in La Course, een door de Tour georganiseerde wedstrijd voor vrouwen. Daarmee hoopte ze dat een aanzet gegeven werd voor een Tour de France voor de wielrensters. Vos won La Course twee keer, de eerste editie in 2014 en in 2019.

Dat er nu weer een etappekoers van meerdere dagen is, juicht ze toe. "Erkenning hangt niet alleen af van de Tour de France en de ASO, maar dit is natuurlijk een grote bijdrage", zegt Vos. "We hebben de laatste jaren heel veel mooie nieuwe wedstrijden op de kalender gekregen. La Course was een hele grote stap en dat de ASO nu besloten heeft om de eendaagse uit te breiden naar een achtdaagse etappekoers, gaat veel impact hebben. De Tour is een wedstrijd waar iedereen bij wil zijn. Ik ben blij dat de ronde in deze hoedanigheid terug is."

Meer uit Sport

Negende tijd voor Verstappen bij tweede training in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.

14 minuten geleden
Rechter gaat zich buigen over miljoenenclaim Massa in 'crashgate'

LONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.

10 uur geleden
Polman gaat na afscheid bij Oranje handbal in Amerika promoten

ARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.

13 uur geleden
Handbalsters willen op WK in Nederland vooral voorbij kwartfinale

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.

13 uur geleden
Verhoeven bedankt fans na opgeven wereldtitel kickboksen

LONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.

13 uur geleden
Spaanse tennissers zonder Alcaraz naar halve finales Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro Martínez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).

13 uur geleden
Verstappen: groot deel seizoen niet wat ik ervan verwachtte

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".

22 uur geleden