Wielrenster Vollering wint Brabantse Pijl bij de vrouwen
OVERIJSE (ANP) - Demi Vollering heeft de Belgische wielerwedstrijd De Brabantse Pijl gewonnen bij de vrouwen. Op 10 kilometer van de finish versnelde de 25-jarige Nederlandse bergop, een aanval waar medevluchter Pauliena Rooijakkers geen antwoord op had. Zo boekte Vollering, renster van SD Worx, nu wel een zege na haar tweede plaats zondag in de Amstel Gold Race.
Vollering en Rooijakkers kwamen op 25 kilometer van het einde samen op kop en wisten de achtervolgende groep op afstand te houden. Op de Moskesstraat reed Vollering weg en pakte een voorsprong van enkele tientallen seconden. Met nog een paar kilometer te gaan lukte het Rooijakkers niet meer om een achtervolgende groep rensters voor te blijven en zag zo haar tweede plaats verdwijnen.
Die ging naar Katarzyna Niewiadoma, haar Poolse teamgenote bij Canyon//SRAM Racing. Liane Lippert uit Duitsland werd derde. Rooijakkers was op de zesde plaats de op een na beste Nederlandse.
Vollering boekte haar eerste overwinning van het seizoen. In februari eindigde ze ook in Omloop Het Nieuwsblad al als tweede.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
53 minuten geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
55 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
58 minuten geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
5 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geleden