Wielrenster Vollering wint Brabantse Pijl bij de vrouwen
OVERIJSE (ANP) - Demi Vollering heeft de Belgische wielerwedstrijd De Brabantse Pijl gewonnen bij de vrouwen. Op 10 kilometer van de finish versnelde de 25-jarige Nederlandse bergop, een aanval waar medevluchter Pauliena Rooijakkers geen antwoord op had. Zo boekte Vollering, renster van SD Worx, nu wel een zege na haar tweede plaats zondag in de Amstel Gold Race.
Vollering en Rooijakkers kwamen op 25 kilometer van het einde samen op kop en wisten de achtervolgende groep op afstand te houden. Op de Moskesstraat reed Vollering weg en pakte een voorsprong van enkele tientallen seconden. Met nog een paar kilometer te gaan lukte het Rooijakkers niet meer om een achtervolgende groep rensters voor te blijven en zag zo haar tweede plaats verdwijnen.
Die ging naar Katarzyna Niewiadoma, haar Poolse teamgenote bij Canyon//SRAM Racing. Liane Lippert uit Duitsland werd derde. Rooijakkers was op de zesde plaats de op een na beste Nederlandse.
Vollering boekte haar eerste overwinning van het seizoen. In februari eindigde ze ook in Omloop Het Nieuwsblad al als tweede.
Meer uit Sport
DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
45 minuten geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
2 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
3 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
5 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
6 uur geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
6 uur geleden