Wielrenster Vollering soleert naar winst in Dwars door Vlaanderen
WAREGEM (ANP) - Demi Vollering heeft de vrouweneditie van Dwars door Vlaanderen gewonnen, een wielerkoers die tal van hellingen en kasseistroken aandoet die zondag ook in de Ronde van Vlaanderen worden bezocht. De renster van SD Worx ontsnapte op de laatste helling van de dag, zo'n 10 kilometer voor de finish in Waregem, uit een zeer uitgedund peloton. Achter haar sprintte de Italiaanse Chiara Consonni naar de tweede plaats, net voor Marianne Vos.
Voor Vollering (26) was het haar tweede zege van het seizoen op pas haar derde koersdag. Na haar overwinning begin maart in de Strade Bianche ging ze op hoogtestage, waarvan ze pas enkele dagen geleden terugkeerde.
Vollering had veel te danken aan haar ploeggenotes, met name Mischa Bredewold en de Zwitserse Marlen Reusser. "Als zij vooruit waren, hoefde ik alleen te controleren. Ik ben best irritant geweest voor die andere meiden; voor Floortje Mackaij bijvoorbeeld, die ik juist erg graag mag." Maar Mackaij rijdt voor Movistar en kreeg geen ruimte.
Ontsnapping
De finale begon met een ontsnapping van onder anderen Reusser, zondag nog winnaar in Gent-Wevelgem, en Vos in haar tweede wedstrijd van het seizoen. Ze bleven met twee over vooraan met achter hen een groep van vijf rensters, onder wie Vollering en Mackaij. Maar de samenwerking was niet goed en richting de Nokereberg liepen Vos en Reusser zelfs weer uit.
Op zo'n 16 kilometer voor de finish werd het tweetal echter door een groep van zo'n 25 rensters achterhaald. De aanvallen volgden elkaar op. In Nokere, op de laatste helling van de dag, reed Vollering weg. De Duitse Liane Lippert en Vos joegen tevergeefs. De Zuid-Hollandse Vollering, die al enige jaren in Zwitserland woont, reed als in een tijdrit naar de finish. "De ploeg was zo aan het knallen, we zitten echt in een flow", vertelde de winnares, die haar ploeg de achtste overwinning van het seizoen bezorgde.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
4 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
6 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
10 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden