Wielrenster Vollering soleert naar winst in Dwars door Vlaanderen
WAREGEM (ANP) - Demi Vollering heeft de vrouweneditie van Dwars door Vlaanderen gewonnen, een wielerkoers die tal van hellingen en kasseistroken aandoet die zondag ook in de Ronde van Vlaanderen worden bezocht. De renster van SD Worx ontsnapte op de laatste helling van de dag, zo'n 10 kilometer voor de finish in Waregem, uit een zeer uitgedund peloton. Achter haar sprintte de Italiaanse Chiara Consonni naar de tweede plaats, net voor Marianne Vos.
Voor Vollering (26) was het haar tweede zege van het seizoen op pas haar derde koersdag. Na haar overwinning begin maart in de Strade Bianche ging ze op hoogtestage, waarvan ze pas enkele dagen geleden terugkeerde.
Vollering had veel te danken aan haar ploeggenotes, met name Mischa Bredewold en de Zwitserse Marlen Reusser. "Als zij vooruit waren, hoefde ik alleen te controleren. Ik ben best irritant geweest voor die andere meiden; voor Floortje Mackaij bijvoorbeeld, die ik juist erg graag mag." Maar Mackaij rijdt voor Movistar en kreeg geen ruimte.
Ontsnapping
De finale begon met een ontsnapping van onder anderen Reusser, zondag nog winnaar in Gent-Wevelgem, en Vos in haar tweede wedstrijd van het seizoen. Ze bleven met twee over vooraan met achter hen een groep van vijf rensters, onder wie Vollering en Mackaij. Maar de samenwerking was niet goed en richting de Nokereberg liepen Vos en Reusser zelfs weer uit.
Op zo'n 16 kilometer voor de finish werd het tweetal echter door een groep van zo'n 25 rensters achterhaald. De aanvallen volgden elkaar op. In Nokere, op de laatste helling van de dag, reed Vollering weg. De Duitse Liane Lippert en Vos joegen tevergeefs. De Zuid-Hollandse Vollering, die al enige jaren in Zwitserland woont, reed als in een tijdrit naar de finish. "De ploeg was zo aan het knallen, we zitten echt in een flow", vertelde de winnares, die haar ploeg de achtste overwinning van het seizoen bezorgde.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
43 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
9 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden