Wielrenster Vollering soleert naar winst in Dwars door Vlaanderen
WAREGEM (ANP) - Demi Vollering heeft de vrouweneditie van Dwars door Vlaanderen gewonnen, een wielerkoers die tal van hellingen en kasseistroken aandoet die zondag ook in de Ronde van Vlaanderen worden bezocht. De renster van SD Worx ontsnapte op de laatste helling van de dag, zo'n 10 kilometer voor de finish in Waregem, uit een zeer uitgedund peloton. Achter haar sprintte de Italiaanse Chiara Consonni naar de tweede plaats, net voor Marianne Vos.
Voor Vollering (26) was het haar tweede zege van het seizoen op pas haar derde koersdag. Na haar overwinning begin maart in de Strade Bianche ging ze op hoogtestage, waarvan ze pas enkele dagen geleden terugkeerde.
Vollering had veel te danken aan haar ploeggenotes, met name Mischa Bredewold en de Zwitserse Marlen Reusser. "Als zij vooruit waren, hoefde ik alleen te controleren. Ik ben best irritant geweest voor die andere meiden; voor Floortje Mackaij bijvoorbeeld, die ik juist erg graag mag." Maar Mackaij rijdt voor Movistar en kreeg geen ruimte.
Ontsnapping
De finale begon met een ontsnapping van onder anderen Reusser, zondag nog winnaar in Gent-Wevelgem, en Vos in haar tweede wedstrijd van het seizoen. Ze bleven met twee over vooraan met achter hen een groep van vijf rensters, onder wie Vollering en Mackaij. Maar de samenwerking was niet goed en richting de Nokereberg liepen Vos en Reusser zelfs weer uit.
Op zo'n 16 kilometer voor de finish werd het tweetal echter door een groep van zo'n 25 rensters achterhaald. De aanvallen volgden elkaar op. In Nokere, op de laatste helling van de dag, reed Vollering weg. De Duitse Liane Lippert en Vos joegen tevergeefs. De Zuid-Hollandse Vollering, die al enige jaren in Zwitserland woont, reed als in een tijdrit naar de finish. "De ploeg was zo aan het knallen, we zitten echt in een flow", vertelde de winnares, die haar ploeg de achtste overwinning van het seizoen bezorgde.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
13 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
14 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
16 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
17 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
19 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
23 uur geleden