Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Vollering soleert naar winst in Dwars door Vlaanderen

Wielrenster Vollering soleert naar winst in Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Demi Vollering heeft de vrouweneditie van Dwars door Vlaanderen gewonnen, een wielerkoers die tal van hellingen en kasseistroken aandoet die zondag ook in de Ronde van Vlaanderen worden bezocht. De renster van SD Worx ontsnapte op de laatste helling van de dag, zo'n 10 kilometer voor de finish in Waregem, uit een zeer uitgedund peloton. Achter haar sprintte de Italiaanse Chiara Consonni naar de tweede plaats, net voor Marianne Vos.

Voor Vollering (26) was het haar tweede zege van het seizoen op pas haar derde koersdag. Na haar overwinning begin maart in de Strade Bianche ging ze op hoogtestage, waarvan ze pas enkele dagen geleden terugkeerde.

Vollering had veel te danken aan haar ploeggenotes, met name Mischa Bredewold en de Zwitserse Marlen Reusser. "Als zij vooruit waren, hoefde ik alleen te controleren. Ik ben best irritant geweest voor die andere meiden; voor Floortje Mackaij bijvoorbeeld, die ik juist erg graag mag." Maar Mackaij rijdt voor Movistar en kreeg geen ruimte.

Ontsnapping

De finale begon met een ontsnapping van onder anderen Reusser, zondag nog winnaar in Gent-Wevelgem, en Vos in haar tweede wedstrijd van het seizoen. Ze bleven met twee over vooraan met achter hen een groep van vijf rensters, onder wie Vollering en Mackaij. Maar de samenwerking was niet goed en richting de Nokereberg liepen Vos en Reusser zelfs weer uit.

Op zo'n 16 kilometer voor de finish werd het tweetal echter door een groep van zo'n 25 rensters achterhaald. De aanvallen volgden elkaar op. In Nokere, op de laatste helling van de dag, reed Vollering weg. De Duitse Liane Lippert en Vos joegen tevergeefs. De Zuid-Hollandse Vollering, die al enige jaren in Zwitserland woont, reed als in een tijdrit naar de finish. "De ploeg was zo aan het knallen, we zitten echt in een flow", vertelde de winnares, die haar ploeg de achtste overwinning van het seizoen bezorgde.

Meer uit Sport

Atlete Keetels liep steady naar eerste Nederlandse marathontitel

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.

32 minuten geleden
Belg Abdi teleurgesteld na mislopen winst marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.

34 minuten geleden
Tesfu grijpt voor het eerst Nederlandse titel op de marathon

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.

2 uur geleden
Ethiopiër Adola wint marathon van Rotterdam, geen parcoursrecord

ROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.

2 uur geleden
Bokser Fury wint bij rentree van Makhmudov en daagt Joshua uit

LONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.

4 uur geleden
McIlroy geeft ruime voorsprong weg en deelt leiding in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.

5 uur geleden
Van Klinken werpt discus naar Nederlands record van 70,99 meter

RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.

15 uur geleden