Wielrenster Vas bezorgt SD Worx tweede etappezege in Giro Donne
SASSARI (ANP) - Wielrenster Kata Blanka Vas heeft de achtste etappe in de Giro Donne op haar naam geschreven en haar ploeg SD Worx daarmee de tweede ritzege bezorgd. De 21-jarige Hongaarse renster was na 125,7 kilometer tussen Nuoro en Sassari op Sardinië de snelste. Ze klopte de Amerikaanse Chloe Dygert en Liane Lippert uit Duitsland in de sprint.
Voor Vas is het de tweede ritzege dit jaar in de WorldTour. Ze won in juni de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland. Daarna werd ze nog nationaal kampioene op de weg en in het tijdrijden. SD Worx won eerder een rit in de Giro Donne met Lorena Wiebes.
De roze leiderstrui van Annemiek van Vleuten kwam in de voorlaatste etappe van de Giro Donne niet in gevaar. De 40-jarige renster heeft 3.56 minuten voorsprong op de Franse Juliette Labous en kan zondag voor de vierde keer de Ronde van Italië winnen. De laatste etappe van zondag is een heuvelrit van Sassari naar Olbia, maar eindigt vlak.
Ongeloof
Vas kon niet geloven dat ze haar eerste etappezege boekte in de Ronde van Italië. "Ik had vanochtend echt niet gedacht dat ik hier zou kunnen winnen, dus ik ben heel blij. Ik had in de laatste 30 kilometer geen water meer, maar gelukkig kreeg ik water van een teamgenote."
Eerder in de etappe ging Floortje Mackaij in de aanval. Nadat haar vluchtgenote Silvia Magri het tempo niet kon bijhouden voorin, probeerde de ploeggenote van Van Vleuten bij Movistar het nog even alleen, maar ze werd na de laatste beklimming teruggepakt.
Sprint
Geen van de rensters kon daarna nog echt wegkomen, waardoor het uitdraaide op een sprint in Sassari. Marianne Vos zat aanvankelijk goed gepositioneerd voor de sprint, maar de 36-jarige renster van Jumbo-Visma moest het al snel laten lopen en eindigde teleurgesteld als tiende.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
11 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
16 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
16 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.
17 uur geleden