Wielrenster Van Vleuten start in wegwedstrijd WK
WOLLONGONG (ANP) - Annemiek van Vleuten gaat van start in de wegwedstrijd van het WK in het Australische Wollongong. Wielerbond KNWU meldt dat het herstel van de 39-jarige wielrenster bij een laatste test vrijdag voldoende is om deel te kunnen nemen aan de wegwedstrijd.
Van Vleuten kwam afgelopen woensdag ten val in de gemengde ploegentijdrit en liep daarbij een breukje in haar elleboog op. Een dag later zat ze al op de fiets en maakte ze een trainingsrit van twee uur rond Sydney. Ze zei toen dat ze nog niet op de pedalen kon staan. Dat lukte bij de training van vrijdag wel een beetje, liet bondscoach Loes Gunnewijk eerder op de dag aan de NOS weten.
De Nederlandse wielrenster was vooraf bestempeld als topfavoriete voor de wereldtitel in Wollongong. Van Vleuten won een keer eerder de wereldtitel op de weg, dat was in 2019 in Harrogate. Ze werd ook twee keer wereldkampioen tijdrijden.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
1 dag geleden