Wielrenster Van Vleuten start in wegwedstrijd WK
WOLLONGONG (ANP) - Annemiek van Vleuten gaat van start in de wegwedstrijd van het WK in het Australische Wollongong. Wielerbond KNWU meldt dat het herstel van de 39-jarige wielrenster bij een laatste test vrijdag voldoende is om deel te kunnen nemen aan de wegwedstrijd.
Van Vleuten kwam afgelopen woensdag ten val in de gemengde ploegentijdrit en liep daarbij een breukje in haar elleboog op. Een dag later zat ze al op de fiets en maakte ze een trainingsrit van twee uur rond Sydney. Ze zei toen dat ze nog niet op de pedalen kon staan. Dat lukte bij de training van vrijdag wel een beetje, liet bondscoach Loes Gunnewijk eerder op de dag aan de NOS weten.
De Nederlandse wielrenster was vooraf bestempeld als topfavoriete voor de wereldtitel in Wollongong. Van Vleuten won een keer eerder de wereldtitel op de weg, dat was in 2019 in Harrogate. Ze werd ook twee keer wereldkampioen tijdrijden.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
7 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
8 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.
9 uur geleden