Wielrenster Van Vleuten gaat nog twee jaar door
PLOUAY (ANP) - Annemiek van Vleuten blijft nog minstens twee jaar op het hoogste niveau wielrennen. De regerend wereldkampioene zei dat voor de start van het EK op de weg in het Franse Plouay. "Ik heb er nog zo veel plezier in. Mijn contract loopt wel af, maar ik ga nog wel ergens tekenen voor minimaal twee jaar", zei de 37-jarige renster tegen de NOS.
Ze wilde niet zeggen of ze bij haar huidige ploeg Mitchelton-Scott bijtekent of dat ze een nieuwe ploeg heeft gevonden. "Dat wordt officieel bekendgemaakt, heel snel."
Van Vleuten rijdt sinds 2016 voor de Australische formatie en heeft bij die ploeg ook haar grootste successen geboekt. Ze schreef onder meer twee keer de Ronde van Italië op haar naam, alsook twee keer La Course, de Strade Bianche en de wereldtitel tijdrijden.
Haar naam werd afgelopen weken in verband gebracht met de beoogde nieuwe vrouwenploeg van Jumbo-Visma. Ze zou daar een van de kopvrouwen worden. De Nederlandse wielerploeg heeft de komst van die ploeg niet bevestigd. Van Vleuten wilde ook niet ingaan op de vraag of zij naar Jumbo-Visma gaat.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
27 minuten geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
3 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
20 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
20 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
22 uur geleden