Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Van Dijk was in tijdrit goed, maar niet uitzonderlijk

Wielrenster Van Dijk was in tijdrit goed, maar niet uitzonderlijk

HASSELT (ANP) - Ellen van Dijk kon zich neerleggen bij zilver in de tijdrit van de EK wielrennen. De 37-jarige viervoudig Europees kampioene tijdrijden en drievoudig wereldkampioene moest bijna 44 seconden toegeven op de Belgische Lotte Kopecky die haar eerste Europese tijdrittitel pakte. "Lotte Kopecky was gewoon een stuk sterker vandaag. Ze is de verdiende winnares", zei Van Dijk bij de NOS.

Van Dijk vond dat ze zelf "best goed, maar niet uitzonderlijk" had gereden. "Ik ben het hele jaar bezig met terugkomen, eerst van mijn zwangerschap en daarna van die enkelbreuk. Dat is de samenvatting van dit jaar. Het niveau is op dit moment prima, maar niet allerbest en dat was wel nodig om Kopecky te kunnen verslaan."

De 37-jarige tijdritspecialiste was van 2016 tot en met 2019 de beste op de EK-tijdrit en eindigde daarna al drie keer eerder als tweede. Van Dijk kon op de olympische tijdrit bij de Spelen van Parijs haar droom niet verwezenlijken om een medaille te halen. Op het natte parcours in de Franse hoofdstad eindigde ze als elfde. Ze had zeven weken voor de tijdrit onder meer haar enkel gebroken bij een trainingsongeval.

WK in Zwitserland

Van Dijk rijdt later deze maand nog de tijdrit op de WK wielrennen in Zwitserland. Hiervoor krijgt ze de voorkeur boven Riejanne Markus, die ze twee plaatsen voorbleef.

Markus baalde van haar vierde plaats. "Ik kom net een beetje te kort voor het podium", zei ze in een interview bij de NOS. "Ik moet zeggen dat ik best blij was met mijn rit, al had het net wat beter gekund. Ik heb mentaal een hele moeilijke periode gehad; veel stress en de Tour de France ging ontzettend slecht en daarna ben ik ziek geworden."

Hoole

Bij de mannen greep ook Daan Hoole net naast een medaille met een vierde plaats. "Het is jammer dat ik op zeven seconden van het podium eindig. Het is een vrij eerlijk onderdeel. Dan had ik maar harder moeten rijden", reageerde hij.

Meer uit Sport

Deense wielrenner Valgren wint zeventiende rit in Giro d'Italia

ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.

3 uur geleden
Tennisster Swiatek eenvoudig naar derde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.

4 uur geleden
Atlete Visser voor tiende keer naar FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.

5 uur geleden
De Jong in Parijs voor eerste keer naar derde ronde grand slam

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.

8 uur geleden
Voormalig bokskampioen Fury maakt in augustus rentree in Dublin

DUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.

8 uur geleden
Heerenveen wil alle olympische ijssporten naar Thialf halen

HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.

10 uur geleden
Kampioen Oklahoma City Thunder op één zege van nieuwe NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.

12 uur geleden