Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Van Dijk was in tijdrit goed, maar niet uitzonderlijk

Wielrenster Van Dijk was in tijdrit goed, maar niet uitzonderlijk

HASSELT (ANP) - Ellen van Dijk kon zich neerleggen bij zilver in de tijdrit van de EK wielrennen. De 37-jarige viervoudig Europees kampioene tijdrijden en drievoudig wereldkampioene moest bijna 44 seconden toegeven op de Belgische Lotte Kopecky die haar eerste Europese tijdrittitel pakte. "Lotte Kopecky was gewoon een stuk sterker vandaag. Ze is de verdiende winnares", zei Van Dijk bij de NOS.

Van Dijk vond dat ze zelf "best goed, maar niet uitzonderlijk" had gereden. "Ik ben het hele jaar bezig met terugkomen, eerst van mijn zwangerschap en daarna van die enkelbreuk. Dat is de samenvatting van dit jaar. Het niveau is op dit moment prima, maar niet allerbest en dat was wel nodig om Kopecky te kunnen verslaan."

De 37-jarige tijdritspecialiste was van 2016 tot en met 2019 de beste op de EK-tijdrit en eindigde daarna al drie keer eerder als tweede. Van Dijk kon op de olympische tijdrit bij de Spelen van Parijs haar droom niet verwezenlijken om een medaille te halen. Op het natte parcours in de Franse hoofdstad eindigde ze als elfde. Ze had zeven weken voor de tijdrit onder meer haar enkel gebroken bij een trainingsongeval.

WK in Zwitserland

Van Dijk rijdt later deze maand nog de tijdrit op de WK wielrennen in Zwitserland. Hiervoor krijgt ze de voorkeur boven Riejanne Markus, die ze twee plaatsen voorbleef.

Markus baalde van haar vierde plaats. "Ik kom net een beetje te kort voor het podium", zei ze in een interview bij de NOS. "Ik moet zeggen dat ik best blij was met mijn rit, al had het net wat beter gekund. Ik heb mentaal een hele moeilijke periode gehad; veel stress en de Tour de France ging ontzettend slecht en daarna ben ik ziek geworden."

Hoole

Bij de mannen greep ook Daan Hoole net naast een medaille met een vierde plaats. "Het is jammer dat ik op zeven seconden van het podium eindig. Het is een vrij eerlijk onderdeel. Dan had ik maar harder moeten rijden", reageerde hij.

Meer uit Sport

Zverev verslaat Halys en treft De Jong in achtste finale

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.

7 uur geleden
Trotse tennisser De Jong: ik ben er mentaal bij gebleven

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."

7 uur geleden
De Jong na stunt tegen Chatsjanov in vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.

10 uur geleden
Wielrenner Kuss wint koninginnenrit van de Giro d'Italia

PIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.

14 uur geleden
Wielrenner Kooij sprint naar etappezege in Boucles de la Mayenne

CHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.

14 uur geleden
Drievoudig etappewinnaar Narváez stapt af in Ronde van Italië

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.

18 uur geleden
Ritwinnaar Valgren verlaat Ronde van Italië kort voor het einde

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.

21 uur geleden