Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Van Dijk was in tijdrit goed, maar niet uitzonderlijk

Wielrenster Van Dijk was in tijdrit goed, maar niet uitzonderlijk

HASSELT (ANP) - Ellen van Dijk kon zich neerleggen bij zilver in de tijdrit van de EK wielrennen. De 37-jarige viervoudig Europees kampioene tijdrijden en drievoudig wereldkampioene moest bijna 44 seconden toegeven op de Belgische Lotte Kopecky die haar eerste Europese tijdrittitel pakte. "Lotte Kopecky was gewoon een stuk sterker vandaag. Ze is de verdiende winnares", zei Van Dijk bij de NOS.

Van Dijk vond dat ze zelf "best goed, maar niet uitzonderlijk" had gereden. "Ik ben het hele jaar bezig met terugkomen, eerst van mijn zwangerschap en daarna van die enkelbreuk. Dat is de samenvatting van dit jaar. Het niveau is op dit moment prima, maar niet allerbest en dat was wel nodig om Kopecky te kunnen verslaan."

De 37-jarige tijdritspecialiste was van 2016 tot en met 2019 de beste op de EK-tijdrit en eindigde daarna al drie keer eerder als tweede. Van Dijk kon op de olympische tijdrit bij de Spelen van Parijs haar droom niet verwezenlijken om een medaille te halen. Op het natte parcours in de Franse hoofdstad eindigde ze als elfde. Ze had zeven weken voor de tijdrit onder meer haar enkel gebroken bij een trainingsongeval.

WK in Zwitserland

Van Dijk rijdt later deze maand nog de tijdrit op de WK wielrennen in Zwitserland. Hiervoor krijgt ze de voorkeur boven Riejanne Markus, die ze twee plaatsen voorbleef.

Markus baalde van haar vierde plaats. "Ik kom net een beetje te kort voor het podium", zei ze in een interview bij de NOS. "Ik moet zeggen dat ik best blij was met mijn rit, al had het net wat beter gekund. Ik heb mentaal een hele moeilijke periode gehad; veel stress en de Tour de France ging ontzettend slecht en daarna ben ik ziek geworden."

Hoole

Bij de mannen greep ook Daan Hoole net naast een medaille met een vierde plaats. "Het is jammer dat ik op zeven seconden van het podium eindig. Het is een vrij eerlijk onderdeel. Dan had ik maar harder moeten rijden", reageerde hij.

Meer uit Sport

Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

15 minuten geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

35 minuten geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

47 minuten geleden
Golfer Luiten overweegt ontslag caddie na slechte ronde KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten overweegt na een slechte derde ronde op het KLM Open zijn caddie nog tijdens het toernooi te vervangen. De tweevoudig winnaar zakte op The International in Badhoevedorp ver weg in het klassement na een ronde van 75 slagen (4 boven het baangemiddelde).

1 uur geleden
Verstappen rijdt vijfde tijd in derde vrije training Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.

2 uur geleden
Rolstoeltennisster De Groot wint voor zesde keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.

4 uur geleden
Basketballers New York Knicks winnen opnieuw in NBA-finale

SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).

7 uur geleden