Wielrenster Van Dijk voor vijfde keer de beste in Fryslân Tour
DRACHTEN (ANP) - Wielrenster Ellen van Dijk heeft voor de vijfde keer de Fryslân Tour, voorheen de Healthy Ageing Tour, gewonnen. In de derde en laatste etappe van 137 kilometer kwam haar leiderstrui niet meer in gevaar. De rit eindigde in een massasprint, die werd gewonnen door de Italiaanse Rachele Barbieri. Landgenote Martina Fidanza werd tweede, voor Elodie Le Bail uit Frankrijk.
Van Dijk pakte donderdag, de eerste dag van de koers, gelijk de leiderstrui bij de tijdrit. De regerend wereldkampioene op dit onderdeel had na die openingsrit een voorsprong van 7 seconden op landgenote Riejanne Markus, die ze niet meer weggaf. "Toch is het stressvol geweest, ik was blij dat ik over de streep was", zei Van Dijk. "Mentaal vraagt het veel om altijd van voren te moeten rijden, geen gaten te laten vallen. Uiteindelijk is het gelukt. En daar ben ik blij mee."
Van Dijk won de Healthy Ageing Tour ook al in 2013, 2016, 2017 en afgelopen jaar.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
52 minuten geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.
3 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Wielrenner Dylan Groenewegen heeft de Bredene Koksijde Classic gewonnen. In een uitgedunde groep was de renner van Unibet Rose Rockets sneller in de sprint dan de Duitser Pascal Ackermann en Pavel Bittner uit Tsjechië.
4 uur geleden