Wielrenster Van Dijk voor vijfde keer de beste in Fryslân Tour
DRACHTEN (ANP) - Wielrenster Ellen van Dijk heeft voor de vijfde keer de Fryslân Tour, voorheen de Healthy Ageing Tour, gewonnen. In de derde en laatste etappe van 137 kilometer kwam haar leiderstrui niet meer in gevaar. De rit eindigde in een massasprint, die werd gewonnen door de Italiaanse Rachele Barbieri. Landgenote Martina Fidanza werd tweede, voor Elodie Le Bail uit Frankrijk.
Van Dijk pakte donderdag, de eerste dag van de koers, gelijk de leiderstrui bij de tijdrit. De regerend wereldkampioene op dit onderdeel had na die openingsrit een voorsprong van 7 seconden op landgenote Riejanne Markus, die ze niet meer weggaf. "Toch is het stressvol geweest, ik was blij dat ik over de streep was", zei Van Dijk. "Mentaal vraagt het veel om altijd van voren te moeten rijden, geen gaten te laten vallen. Uiteindelijk is het gelukt. En daar ben ik blij mee."
Van Dijk won de Healthy Ageing Tour ook al in 2013, 2016, 2017 en afgelopen jaar.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.
17 minuten geledenTASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
50 minuten geledenMONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.
5 uur geledenNAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."
6 uur geledenTASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
7 uur geleden