Wielrenster Van der Heijden en teamgenoten missen NK door corona
WIJSTER (ANP) - Wielrenster Inge van der Heijden gaat zaterdagmiddag niet van start op de NK wielrennen. Ze heeft positief getest op corona.
Ciclismo Mundial, de ploeg van Van der Heijden, heeft ook besloten dat ook Yara Kastelijn en Aniek Van Alphen niet op de NK uitkomen. Zij verkenden afgelopen dinsdag het parcours met Van der Heijden.
Ploegleider Camiel van den Bergh begeleidde de verkenning en stapt zaterdag ook niet in een volgauto, zo laat Ciclismo Mundial weten.
De Nederlandse wielrensters en wielrenners strijden respectievelijk zaterdag en zondag in de provincie Drenthe om de Nederlandse titel op de weg. De wedstrijden worden verreden om en nabij de VAM-berg op een afgesloten parcours, waar kan worden voldaan aan de geldende coronaregels en waar nagenoeg geen publiek welkom is.
De vrouwen vertrekken zaterdag om 14.30 uur voor 17 ronden van in totaal 124,1 kilometer, met in iedere rond twee klimmetjes. Vrijwel de gehele Nederlandse top staat aan de start, met wereldkampioene Annemiek van Vleuten en haar concurrenten Anna van der Breggen, Chantal van den Broek-Blaak, Amy Pieters en Marianne Vos. Lorena Wiebes verdedigt haar titel die ze vorig jaar in Ede veroverde.
Meer uit Sport
CAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
2 uur geledenISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Melissa Wijfje heeft haar afscheid aangekondigd. De 30-jarige Zuid-Hollandse maakte haar besluit bekend op social media. "Ik ga stoppen met schaatsen, het is goed zo, het is klaar", schrijft ze. "Met pijn in mijn hart en tranen in mijn ogen, want hoe stop je met je levenswerk, hoe laat je iets achter waar je zoveel jaren voor hebt getraind, waar je alles voor hebt gelaten, maar je hebt je dromen en grote doelen niet kunnen waarmaken."
7 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen keek moedeloos in de camera van Viaplay na de kwalificatie voor de Grote Prijs van China. De viervoudig wereldkampioen moest op het circuit van Shanghai genoegen nemen met de tegenvallende achtste startplek; hij was bijna een seconde langzamer in zijn snelste ronde dan Kimi Antonelli van Mercedes, die de pole pakte. "Het was weer helemaal waardeloos. We hadden na de sprintrace best veel veranderd, maar het maakte allemaal niks uit", zei de coureur van Red Bull.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van China. De Italiaan van Mercedes heeft met zijn 19 jaar en 202 dagen een record gevestigd in de Formule 1, want hij is de jongste coureur ooit die de eerste startplek pakt in een hoofdrace. Hij passeert Sebastian Vettel op de eeuwige ranglijst. De Duitser was 21 jaar en 72 dagen oud toen hij in 2008 poleposition veroverde in de GP van Italië.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP) - George Russell vindt dat de Formule 1 door de nieuwe motor- en chassisregels veel wegheeft van karten. Dat zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de sprintrace bij de Grote Prijs van China in Shanghai. "Er gebeurt van alles, maar dat maakt het juist leuk", zei Russell na afloop.
8 uur geleden