Wielrenster Van der Breggen verslaat Van Vleuten in Eibar
EIBAR (ANP) - Wielrenster Anna van der Breggen heeft de Grote Prijs van Eibar op haar naam geschreven. De wereldkampioene kwam na een koers van bijna 120 kilometer door het Baskenland solo over de finish. Annemiek van Vleuten eindigde op 16 seconden als tweede.
Van Vleuten, de Europees kampioene van Movistar, ging op de slotklim in de aanval en kreeg Van der Breggen en de Italiaanse Elisa Longo Borghini met zich mee. Ook de tweede aanval van Van Vleuten werd gepareerd door Van der Breggen, die vervolgens zelf net onder de top wegsprong en naar de zege soleerde.
Het betekende voor de 31-jarige renster van SD Worx haar derde zege van het seizoen. Van der Breggen, bezig aan haar laatste jaar als prof, won eerder Omloop Het Nieuwsblad en de Waalse Pijl. Van Vleuten (38) zegevierde donderdag in de Emakumeen Nafarroako Klasikoa, zaterdag werd ze derde in de Navarra Women's Elite Classics.
Longo Borghini kwam 42 seconden na de winnares als derde over de finish in Eibar, Lucinda Brand werd vierde.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
4 uur geledenNICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
7 uur geleden