Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Van der Breggen neemt telkens afscheid tot de Spelen

Wielrenster Van der Breggen neemt telkens afscheid tot de Spelen

OUDENAARDE (ANP) - Anna van der Breggen start zaterdag in de Omloop Het Nieuwsblad in de wetenschap dat het de laatste keer is dat ze de Belgische openingskoers rijdt. "Ik zal zeker niet continu eraan denken, maar misschien is het ook wel een extra motivatie", zei de wereldkampioene dinsdag bij de teampresentatie van SD Worx, de opvolger van het succesvolle Boels-Dolmans. Haar hoofddoel: de Olympische Spelen van Tokio.

Van der Breggen keek in het Centrum Ronde van Vlaanderen in Oudenaarde vooruit naar haar laatste maanden als wielrenster. Na de Spelen gaat de 30-jarige renster verder als ploegleider, zo kondigde ze in mei al aan. "Dit seizoen zijn de Olympische Spelen het belangrijkst. Maar eigenlijk geldt dat voor mij voor alle grote koersen. Vooral omdat ik me telkens zal realiseren dat het de laatste keer is dat ik ergens rijd. Dat houdt ook in dat je nooit kunt denken: volgend jaar komt er weer een kans. Je kunt het niet meer overdoen."

De olympisch kampioene van 2016 heeft een imposante erelijst bij elkaar gefietst met vrijwel alleen maar grote koersen. Zo werd ze twee keer wereldkampioen op de weg, met afgelopen jaar ook winst op de individuele tijdrit, won ze zes keer de Waalse Pijl, twee keer Luik-Bastenaken-Luik en drie keer de Ronde van Italië.

Ondanks al die ervaring is ze toch weer benieuwd wat het nieuwe seizoen brengt. "Met een qua naam nieuwe ploeg, met een paar nieuwe ploeggenotes. Het is altijd weer spannend hoe je uit de winter komt. We hebben in ieder geval een goed trainingskamp gehad in Spanje."

Ook Chantal Blaak neemt afscheid, zij het pas volgend voorjaar. De Omloop Het Nieuwsblad won ze al eens, in 2019. "De voorjaarsklassiekers zijn mijn ding. Ik kijk vooral uit naar Parijs-Roubaix, de eerste keer dat de vrouwen er rijden. Ik wil er in de finale bij zijn."

Ploegleider Danny Stam zal langzaam gaan verjongen, in de wetenschap dat ook de Belgische Jolien D'Hoore het na dit seizoen voor gezien houdt. Onder anderen de 24-jarige Demi Vollering kwam over van Parkhotel Valkenburg. "We kijken vooruit", zei Stam. "Jonge rensters krijgen de tijd om zich verder te ontwikkelen."

Meer uit Sport

Norris klaar voor 'laatste push' in titelstrijd Formule 1

LAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.

26 minuten geleden
Argentijnse rechter ontslagen na ongeldig proces dood Maradona

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.

1 uur geleden
Kooij krijgt bij nieuwe ploeg hulp van ploegleider Renshaw

PARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.

5 uur geleden
Schaatsers Groenewoud en Bosker terug op ploegachtervolging

CALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.

7 uur geleden
Olympische fakkel maakt tocht van 12.000 kilometer door Italië

ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.

1 dag geleden
Rentree Worst en Van Anrooij bij eerste wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.

1 dag geleden
Zverev zegt deelname toe aan tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.

1 dag geleden