Wielrenster Van den Broek-Blaak met zwangerschapsverlof
ROTTERDAM (ANP) - Wielrenster Chantal van den Broek-Blaak zal een tijdje niet te zien zijn in het profpeloton. De wereldkampioene op de weg van 2017 is in verwachting. Ze is uitgerekend in mei 2023.
"Een groot avontuur gaat beginnen. We zijn heel blij het nieuws te kunnen delen dat we Baby van den Broek in mei 2023 verwachten. We zijn super opgewonden en dankbaar", meldt de renster van SD Worx op haar sociale media.
De 33-jarige Van den Broek-Blaak kwam in februari van dit jaar terug op haar besluit om te stoppen met wielrennen. Ze tekende een nieuw contract bij SD Worx tot en met 2024. Ze liet met instemming van de ploeg de voorwaarde opnemen dat ze een pauze mocht inlassen indien ze zwanger zou raken. Het betekent dat de renster na haar bevalling weer zal terugkeren in het peloton.
De renster heeft op haar erelijst naast de wereldtitel onder meer overwinningen in de Amstel Gold Race (2018), de Ronde van Vlaanderen (2020) en de Strade Bianche (2021) staan.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Voetbalclub Ajax krijgt de Meester Kackadorisprijs 2026, heeft de Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) vrijdag bekendgemaakt. De vereniging kent de prijs jaarlijks toe aan een persoon of organisatie die "kwakzalverij bevordert, zonder die zelf te bedrijven". Ajax krijgt de prijs vanwege de sponsorovereenkomst van de voetbalclub met supplementenbedrijf Vitakruid.
5 uur geledenMENTOUGOU (ANP) - BMX'ster Laura Smulders heeft de vijfde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. De Europees kampioene was in het Chinese Mentougou de beste in de finale. Het is de dertigste wereldbekerzege van de 32-jarige Nijmeegse.
8 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd genoteerd in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette in zijn Red Bull een tijd van 1.37,785 neer. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) was in het warme Sepang de snelste: 1.37,528.
13 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.
16 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.
1 dag geledenBEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.
1 dag geleden