Wielrenster Van Anrooij vervangt Vollering bij EK tijdrijden
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Loes Gunnewijk heeft Shirin van Anrooij opgeroepen voor de tijdrit van woensdag bij de Europese kampioenschappen wielrennen in Drenthe. De 21-jarige Zeeuwse vervangt Demi Vollering die zich heeft afgemeld voor dit onderdeel, maar wel enkele dagen later als kopvrouw start in de wegwedstrijd.
Vollering won dit weekeinde na een korte periode van ziekte de Ronde van Romandië. De Tourwinnares wil haar lichaam extra rust geven met het oog op de wegwedstrijd van de EK komende zaterdag.
Gunnewijk had Van Anrooij al geselecteerd voor de wegwedstrijd. Ze komt daarin naast Vollering in actie met Riejanne Markus, Mischa Bredewold, Loes Adegeest, Floortje Mackaij en Yara Kastelijn. Markus, de Nederlands kampioene tijdrijden, rijdt ook de tijdrit woensdag. Ze komt ook donderdag met Adegeest en Van Anrooij en met Daan Hoole, Sjoerd Bax en Jos van Emden uit op de gemende team relay.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
2 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.
2 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.
2 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.
4 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
12 uur geleden