Wielrenster Van Anrooij verrast met winst in Trofeo Alfredo Binda
CITTIGLIO (ANP) - Shirin van Anrooij heeft de 24e Trofeo Alfredo Binda gewonnen, een eendaagse wielerkoers in Italië uit de WorldTour voor vrouwen. Het was de eerste profzege op de weg voor de pas 21-jarige Zeeuwse van Trek-Segafredo. Van Anrooij behoort in het veld al tot de wereldtop. Begin februari werd ze wereldkampioen bij de beloften, terwijl ze eerder in het seizoen ook bij de elitevrouwen al drie wereldbekerwedstrijden had gewonnen.
Van Anrooij was een kleine 25 kilometer voor de finish weggereden uit een eerste groep. Ze verkreeg een voorsprong van een halve minuut en hield het tot de finish vol.
Achter haar sprintte haar Italiaanse ploeggenote Elisa Balsamo naar de tweede plaats. Een andere Italiaanse, Vittoria Guazzini, werd derde. Ook de Nederlandse Elise Uien finishte in de top 10. Ze werd zevende.
Eerste ploegzege
Voordat Van Anrooij aan haar solo begon was Karlijn Swinkels (Jumbo-Visma) nog even met de Italiaanse Eleonora Ciabocco in de aanval. Van Anrooij, die in Italië pas haar tweede wegwedstrijd van dit jaar reed, ging er kort nadat dat tweetal was ingelopen vandoor. "Ik had nooit gedacht dat ik weg zou blijven. Ik rekende er op teruggepakt te worden en zou dan Elisa helpen in de sprint", vertelde de uit het Zeeuwse Kapelle afkomstige renster. "Het is mijn eerste zege voor deze ploeg. En dat in zo'n mooie koers, een van mijn favoriete wedstrijden."
Van Anrooij werd vorig jaar Europees kampioen bij de beloften, zowel op de weg als op de individuele tijdrit. In de Tour de France won ze het jongerenklassement.
Marianne Vos maakte in de Trofeo Binda haar rentree. De Brabantse werd vorige maand behandeld aan een vernauwing in haar bekkenslagader waardoor ze haar veldritprogramma eerder had afgesloten. Vos moest in de slotfase de eerste groep achtervolgers achter Van Anrooij laten gaan.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
13 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
15 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
16 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
16 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
17 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
19 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
22 uur geleden