Wielrenster Van Anrooij verrast met winst in Trofeo Alfredo Binda
CITTIGLIO (ANP) - Shirin van Anrooij heeft de 24e Trofeo Alfredo Binda gewonnen, een eendaagse wielerkoers in Italië uit de WorldTour voor vrouwen. Het was de eerste profzege op de weg voor de pas 21-jarige Zeeuwse van Trek-Segafredo. Van Anrooij behoort in het veld al tot de wereldtop. Begin februari werd ze wereldkampioen bij de beloften, terwijl ze eerder in het seizoen ook bij de elitevrouwen al drie wereldbekerwedstrijden had gewonnen.
Van Anrooij was een kleine 25 kilometer voor de finish weggereden uit een eerste groep. Ze verkreeg een voorsprong van een halve minuut en hield het tot de finish vol.
Achter haar sprintte haar Italiaanse ploeggenote Elisa Balsamo naar de tweede plaats. Een andere Italiaanse, Vittoria Guazzini, werd derde. Ook de Nederlandse Elise Uien finishte in de top 10. Ze werd zevende.
Eerste ploegzege
Voordat Van Anrooij aan haar solo begon was Karlijn Swinkels (Jumbo-Visma) nog even met de Italiaanse Eleonora Ciabocco in de aanval. Van Anrooij, die in Italië pas haar tweede wegwedstrijd van dit jaar reed, ging er kort nadat dat tweetal was ingelopen vandoor. "Ik had nooit gedacht dat ik weg zou blijven. Ik rekende er op teruggepakt te worden en zou dan Elisa helpen in de sprint", vertelde de uit het Zeeuwse Kapelle afkomstige renster. "Het is mijn eerste zege voor deze ploeg. En dat in zo'n mooie koers, een van mijn favoriete wedstrijden."
Van Anrooij werd vorig jaar Europees kampioen bij de beloften, zowel op de weg als op de individuele tijdrit. In de Tour de France won ze het jongerenklassement.
Marianne Vos maakte in de Trofeo Binda haar rentree. De Brabantse werd vorige maand behandeld aan een vernauwing in haar bekkenslagader waardoor ze haar veldritprogramma eerder had afgesloten. Vos moest in de slotfase de eerste groep achtervolgers achter Van Anrooij laten gaan.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
9 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
9 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
12 uur geleden