Wielrenster Uneken wint massasprint tweede rit Fryslân Tour
BAKKEVEEN (ANP) - Wielrenster Lonneke Uneken heeft de tweede etappe van de Fryslân Tour gewonnen. De renster van SD Worx was na 135 kilometer tussen Eastermar en Bakkeveen de snelste in de massasprint. Ze klopte Chloe Hosking uit Australië en de Britse Alice Barnes.
De leiderstrui blijft om de schouders van Ellen van Dijk. De 35-jarige wereldkampioene tijdrijden van Trek-Segafredo was een dag eerder de beste in de individuele tijdrit. Van Dijk heeft 7 seconden voorsprong op landgenote Riejanne Markus en 30 seconden op de Zwitserse Marlen Reusser.
Uneken won vorig jaar de loodzware etappe van de toen nog Healthy Ageing Tour die finishte op de VAM-berg. Dit keer was ze de snelste in de massasprint. "Op de streep wist ik al dat ik de zege binnen had. Ik ben superblij dat het gelukt is. We wilden graag waaiers maken in deze rit, maar de wind stond net verkeerd. Ik voelde me goed als het hard ging en toen zei ik tegen de meiden dat ik het af wilde maken", aldus Uneken.
De Fryslân Tour wordt zaterdag afgesloten met een rit van 137 kilometer met start en aankomst in Drachten.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
15 minuten geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
11 uur geleden