
Wielrenster Reusser wint na solo vierde etappe in Tour de France
BAR-SUR-AUBE (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de vierde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De Zwitserse van SD Worx kwam solo aan in de rit van Troyes naar Bar-sur-Aube over 126,8 kilometer. Op meer dan een minuut werd Évita Muzic uit Frankrijk tweede voor Alena Amjaljoesik uit Belarus.
Marianne Vos blijft in bezit van de gele trui. De kopvrouw van Jumbo-Visma kwam als vijfde binnen op 1.40 minuut van Reusser, maar die stond op ruim 6 minuten in het algemeen klassement. Vos houdt in het algemeen klassement 16 seconden voorsprong op de Italiaanse Silvia Persico en de Poolse Katarzyna Niewiadoma. Ook Demi Vollering en Annemiek van Vleuten staan nog in de top 10.
De etappe had met in het tweede deel verschillende klimmetjes en meerdere onverharde stroken veel plekken waar rensters tijd konden verliezen. Vooral door lekke banden en valpartijen kwamen meerdere klassementsrensters op achterstand en moesten ze inspanningen leveren om terug te keren. Van Vleuten raakte achterop op de laatste onverharde strook na mechanische pech en moest hard doorrijden om het uitgedunde peloton weer te bereiken.
Reusser ging er vlak voor de Côte de Vitry en de daaropvolgende lange gravelstrook op 23 kilometer van de streep vandoor en had al snel een halve minuut voorsprong. De groep met geletruidraagster Vos en haar ploeggenoten deed er alles aan om het gat te dichten maar de Zwitserse tijdritspecialiste liep alleen maar verder uit.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Coach Laurent Meuwly gaat ervan uit dat Femke Bol op de WK in Tokio de gouden medaille wint op de 400 meter horden. De afwezigheid van olympisch kampioene Sydney McLaughlin-Levrone sterkt hem in die verwachting. "Als je weet dat je grootste concurrent er niet bij is, dan is het werk gedaan", zei Meuwly in aanloop naar de finale op vrijdag.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het WTA-toernooi in Seoul. De speelster uit Berkel en Rodenrijs was op het hardcourt in de Zuid-Koreaanse hoofdstad in twee sets te sterk voor de Russische Diana Sjnaider: 6-4 6-4.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.
7 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.
15 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.
16 uur geledenTOKIO (ANP) - Hardlooptalent Niels Laros heeft geen medaille kunnen bemachtigen op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter ging als een van de favorieten van start op de 1500 meter, maar hij eindigde in de finale als vijfde in 3.34,52.
20 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.
21 uur geleden