Wielrenster Pieterse rijdt na WK op de weg ook nog WK gravel
AMSTERDAM (ANP) - Wielrenster Puck Pieterse staat op 5 oktober aan de start van het WK gravel in het Belgische Leuven. De wereldkampioene mountainbiken laat de laatste wereldbekerwedstrijden in die discipline schieten. Dat maakte de multifunctionele Nederlandse bekend op sociale media.
"Bij het combineren van meerdere disciplines moet je soms moeilijke beslissingen nemen", schreef de 22-jarige Pieterse op haar Instagramaccount. "Ik moest kiezen tussen het WK op de weg en het WK gravel of de wereldbekerwedstrijden in het buitenland. Het rijden van WK's is altijd speciaal en iets wat ik niet wil missen, dus ik heb voor de eerste optie gekozen."
"Het betekent wel dat ik mijn regenboogtrui niet kan tonen en mijn tweede plaats in het klassement niet kan verdedigen. Maar volgend jaar ga ik zeker weer wereldbekerwedstrijden rijden en honderd procent geven", aldus de wielrenster.
Pieterse mist de mountainbikewedstrijden in het Amerikaanse Lake Placid op 29 september en het Canadese Mont-Sainte-Anne op 6 oktober. Het WK op de weg is op 28 september in Zürich.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben op de Olympische Spelen in Milaan de finale op de ploegenachtervolging bereikt. De regerend wereldkampioen met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud versloeg in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium Japan. Het trio treft later dinsdag om 16.47 uur Canada in de finale.
19 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers moeten op de Olympische Spelen in Milaan genoegen nemen met de strijd om het brons op de ploegenachtervolging. Het team van bondscoach Rintje Ritsma met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga verloor in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium van het team van Italië.
59 minuten geledenMILTON KEYNES (ANP) - Hoofdontwerper Craig Skinner heeft na een dienstverband van twintig jaar het Formule 1-team van Red Bull verlaten. Hij speelde een belangrijke rol bij de successen van het team. Max Verstappen won tussen 2021 en 2024 vier wereldtitels.
1 uur geledenHUDAYRIYAT ISLAND (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de tweede etappe van de UAE Tour in de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, een individuele tijdrit over 12 kilometer. Hij was zes seconden sneller dan de nummer 2 Joshua Tarling (INEOS Grenadiers) uit Groot-Brittannië.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.
3 uur geledenLIVIGNO (ANP) - De strijd om de medailles op het onderdeel snowboarden slopestyle voor vrouwen is afgelast. Het sneeuwde te hard in Livigno, meldde de organisatie van de Winterspelen in Milaan en Cortina. De drie runs stonden gepland voor dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Het evenement zal op een andere dag worden gehouden.
3 uur geledenPREDAZZO (ANP/DPA) - De Duitse skibond is woedend over het afbreken van de derde en laatste ronde van het schansspringen voor landenteams op de Winterspelen van Milaan en Cortina. De organisatie besloot maandagavond de wedstrijd na enkele vertragingen af te breken door hevige sneeuwval. Er moesten toen nog drie skispringers van de schans. Het resultaat van de eerste twee ronden bepaalde de einduitslag.
6 uur geleden