Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Pieters 'in slaap gehouden' in ziekenhuis Alicante

Wielrenster Pieters 'in slaap gehouden' in ziekenhuis Alicante

ALICANTE (ANP) - Wielrenster Amy Pieters wordt de komende dagen in slaap gehouden in het ziekenhuis van Alicante in Spanje. Bij de schedeloperatie die artsen donderdag hebben uitgevoerd, is de druk in haar hoofd weggenomen die was ontstaan door haar zware val tijdens een training. Dat meldt wielrenunie KNWU in een update over de gezondheidstoestand van Pieters.

"Als de artsen haar over enkele dagen laten ontwaken, kan pas een inschatting gemaakt worden van de eventueel ontstane schade", aldus de bond. Vertegenwoordigers van de familie en de KNWU zijn afgereisd naar het hospitaal om de wielrenster waar mogelijk te steunen. Voor de andere leden van de baanploeg, die naar Nederland terugkeren, zal de bond in nazorg voorzien.

De 30-jarige Pieters kwam donderdagmiddag ten val tijdens een wegtraining van de nationale baanploeg in de buurt van het Spaanse Calp. Ze verloor daarbij het bewustzijn. Een traumahelikopter bracht haar naar het ziekenhuis, waar ze de operatie onderging.

Pieters veroverde in juni van dit jaar in Drenthe voor de eerste keer de Nederlandse titel op de weg. Ze werd in oktober samen met Kirsten Wild voor de derde keer op rij wereldkampioen koppelkoers op de wielerbaan van Roubaix. Bij de Olympische Spelen afgelopen zomer in Tokio eindigde het Nederlandse duo als vierde op dit onderdeel.

Meer uit Sport

Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

3 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

6 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

9 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

10 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

12 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

12 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

14 uur geleden