Wielrenster Markus prolongeert titel bij NK tijdrijden
STEENBERGEN (ANP) - Riejanne Markus heeft haar Nederlandse titel bij het NK tijdrijden geprolongeerd. De 29-jarige wielrenster van Visma - Lease a Bike was de snelste op de tijdrit met start en finish in Steenbergen.
Markus had 47.17 minuten nodig voor het parcours van 37 kilometer. Ze was daarmee 29 seconden sneller dan ploeggenote Lieke Nooijen. Demi Vollering, een dag eerder nog winnares van de Ronde van Zwitserland, werd derde op 1.12 minuut.
De wielrenster van Visma-Lease a Bike won het NK tijdrijden in 2023 voor het eerst. Ze volgde daarmee Ellen van Dijk op, die toen afwezig was. De vijfvoudig Nederlands kampioene van Lidl-Trek deed dit jaar ook niet mee.
Blessure
Van Dijk liep een gebroken enkel op tijdens een trainingskamp in Spanje. De drievoudig wereldkampioene tijdrijden is door bondscoach Loes Gunnewijk geselecteerd voor de Olympische Spelen van Parijs. De 37-jarige wielrenster start daar net als Vollering op de tijdrit en in de wegwedstrijd. Markus is reserve.
"Vooraf droomde ik van dit scenario", zei Markus. "Ik wist dat ik een goede kans had, maar tegelijkertijd ook dat het heel lastig ging worden. Het voelt een beetje onwerkelijk dat ik voor het tweede jaar op een rij deze titel mag grijpen. Het gaat best wel lekker de laatste tijd. Deze titel voelt als de kers op de taart."
Titel gegund
Nooijen was ook tevreden met haar tweede plaats. "Dit is een prachtig scenario. Ik gun Riejanne de trui van harte en ben heel blij dat ik naast haar op het podium mag staan. Hier gaan we samen van genieten."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
5 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
8 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
9 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
9 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
14 uur geleden