Wielrenster Markus prolongeert titel bij NK tijdrijden
STEENBERGEN (ANP) - Riejanne Markus heeft haar Nederlandse titel bij het NK tijdrijden geprolongeerd. De 29-jarige wielrenster van Visma - Lease a Bike was de snelste op de tijdrit met start en finish in Steenbergen.
Markus had 47.17 minuten nodig voor het parcours van 37 kilometer. Ze was daarmee 29 seconden sneller dan ploeggenote Lieke Nooijen. Demi Vollering, een dag eerder nog winnares van de Ronde van Zwitserland, werd derde op 1.12 minuut.
De wielrenster van Visma-Lease a Bike won het NK tijdrijden in 2023 voor het eerst. Ze volgde daarmee Ellen van Dijk op, die toen afwezig was. De vijfvoudig Nederlands kampioene van Lidl-Trek deed dit jaar ook niet mee.
Blessure
Van Dijk liep een gebroken enkel op tijdens een trainingskamp in Spanje. De drievoudig wereldkampioene tijdrijden is door bondscoach Loes Gunnewijk geselecteerd voor de Olympische Spelen van Parijs. De 37-jarige wielrenster start daar net als Vollering op de tijdrit en in de wegwedstrijd. Markus is reserve.
"Vooraf droomde ik van dit scenario", zei Markus. "Ik wist dat ik een goede kans had, maar tegelijkertijd ook dat het heel lastig ging worden. Het voelt een beetje onwerkelijk dat ik voor het tweede jaar op een rij deze titel mag grijpen. Het gaat best wel lekker de laatste tijd. Deze titel voelt als de kers op de taart."
Titel gegund
Nooijen was ook tevreden met haar tweede plaats. "Dit is een prachtig scenario. Ik gun Riejanne de trui van harte en ben heel blij dat ik naast haar op het podium mag staan. Hier gaan we samen van genieten."
Meer uit Sport
CLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
19 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
22 uur geleden