Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Lippert wint tweede etappe Tour de France Femmes

Wielrenster Lippert wint tweede etappe Tour de France Femmes

MAURIAC (ANP) - De Duitse wielrenster Liane Lippert heeft de tweede etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van Movistar was in de heuvelrit over een kleine 152 kilometer tussen Clermont-Ferrand en Mauriac de snelste in een sprint van een grote kopgroep. De Belgische Lotte Kopecky werd tweede en behield de gele leiderstrui.

De Nederlandse favorieten voor de eindzege, Demi Vollering van SD Worx en Annemiek Van Vleuten van Movistar, werden in dezelfde tijd als de winnares respectievelijk zevende en negende. Kopecky (SD Worx), de winnares van de eerste etappe, heeft in het algemeen klassement 49 seconden voorsprong op Lippert. Vollering staat vierde op 59 seconden. De Nederlandse Yara Kastelijn van Fenix-Deceuninck veroverde de bergtrui.

Na de opgave van de Spaanse Mireia Benito op zondag stapte een dag later ook de Italiaanse Lara Vieceli (Israel-Premier Tech Roland) niet meer op. Het restant van het peloton werd nog voor de officiële start van de tweede etappe opgeschrikt door de eerste valpartij van de dag. Een tweede valpartij zonder ernstige gevolgen volgde niet veel later.

Leeglopende band

De beklimming van het eerste bergje, de Col de Guéry, zorgde meteen voor een breuk in het peloton. De Nederlandse Marianne Vos van Jumbo-Visma vond zichzelf terug in de tweede groep, maar kon even later met het merendeel van de rensters weer aansluiten. De Nieuw-Zeelandse Georgia Williams (EF Education) en de Duitse Hannah Ludwig (Uno-X) lieten ondertussen het eerste deel van het peloton achter zich. Een poging van Kastelijn om aan te sluiten mislukte.

Williams en Ludwig reden lang aan de leiding, maar in aanloop naar de Côte des Plaines werden de twee gegrepen. Terwijl meerdere rensters op de col van de tweede categorie probeerden te ontsnappen, was Van Vleuten betrokken bij een valpartij. De winnares van de Tour de France Femmes van vorig jaar zat met haar fiets vast aan de fiets van een andere renster, waardoor ze enige vertraging opliep. Van Vleuten sloot even later weer aan, maar zag dat Kastelijn in twee fases wegreed.

Kastelijn kreeg even later gezelschap van landgenotes Eva van Agt (Jumbo-Visma) en Anouska Koster (Uno-X). De drie draaiden goed rond, maar twee slippertjes op het natte wegdek maakten een einde aan de ontsnapping. Kastelijn miste een bocht en verloor de aansluiting, waarna Van Agt even later over de vangrail viel. Op de slotklim vormde zich een grote kopgroep met onder anderen Kopecky, Van Vleuten en Vollering. Kopecky leek op weg naar haar tweede dagzege, maar moest haar meerdere erkennen in Lippert. Later bleek dat de Belgische last had van een langzaam leeglopende band.

Meer uit Sport

Pogačar wil heel andere wielerkalender vanwege hitte

USSEL (ANP/AFP) - Viervoudig Tour de France-winnaar Tadej Pogačar zou als het aan hem lag "in juli en augustus helemaal niet meer op de warmste plekken rijden". Daarmee mengde de Sloveense wereldkampioen zich in het debat over de hitte in deze Tour de France, met iedere dag temperaturen boven de 35 graden. "Als ik alles mocht veranderen, zou ik de hele wielerkalender omgooien en het helemaal anders doen."

1 uur geleden
Van der Poel had 'eindelijk de benen' voor ritzege in Tour

USSEL (ANP) - Mathieu van der Poel had juist in de vanwege hitte ingekorte negende etappe van de Tour de France "eindelijk de benen" om voor een etappezege te gaan. Na een lange vlucht sprintte de 31-jarige Nederlander naar zijn derde ritzege in de Tour van zijn carrière. "Het ging veel beter met de hitte dan eerdere dagen, toen ik zelfs van makkelijkere etappes moeizaam herstelde. Het was geen geweldige eerste week voor het team, maar ik ben heel blij dat we de eerste rustdag ingaan met een zege", aldus de renner van Alpecin-Premier Tech.

2 uur geleden
Van der Poel boekt na vlucht derde etappezege in Tour de France

USSEL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer in zijn carrière een etappe gewonnen in de Tour de France. De 31-jarige Nederlander van Alpecin-Premier Tech won in het hete Ussel de ingekorte negende etappe na een sprint met drie medevluchters. De oud-wereldkampioen ging als eerste aan en bleef de Noor Tobias Johannessen voor. De Brit Tom Pidcock werd derde.

3 uur geleden
Hanyu en Mladenovic winnen vrouwendubbelspel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Chinese Guo Hanyu en de Française Kristina Mladenovic hebben op Wimbledon het vrouwendubbelspel gewonnen. Ze versloegen de Canadese Gabriele Dabrowski en de Braziliaanse Luisa Stefani in de finale: 6-3 7-5.

4 uur geleden
Wielrennersvakbond wil andere starttijd zomerkoersen om hitte

MALEMORT (ANP/AFP) - De vakbond van wielrenners wil dat de starttijd van koersen in de zomer wordt aangepast vanwege de steeds vaker voorkomende hittegolven. "Renners willen voor het best mogelijke vermaak blijven zorgen, maar dit moet wel samengaan met aanpassingen aan de klimatologische realiteit waarmee de wielersport nu wordt geconfronteerd", schrijft vakbond CPA naar aanleiding van de ingekorte negende etappe van de Tour de France zondag.

5 uur geleden
Rolstoeltennisser Vink wint Wimbledon voor vierde keer op rij

LONDEN (ANP) - Rolstoeltennisser Niels Vink heeft voor de vierde keer op rij Wimbledon op zijn naam geschreven en daarmee zijn tiende grandslamtitel veroverd. De 23-jarige Nederlander rekende in de finale bij de quads af met landgenoot Sam Schröder: 6-1 6-3.

5 uur geleden
Recordzege MotoGP-racer Márquez in Grote Prijs van Duitsland

SACHSENRING (ANP) - De Spaanse motorcoureur Marc Márquez heeft voor de dertiende keer de Grote Prijs van Duitsland gewonnen. Hij evenaart daarmee het record van de Italiaanse racelegende Giacomo Agostini, die in de jaren zestig en zeventig in de vorige eeuw ook dertien keer de Duitse grand prix in het WK wegrace won.

5 uur geleden