Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Kraak blijft peloton voor in slotrit UAE Tour

Wielrenster Kraak blijft peloton voor in slotrit UAE Tour

ABU DHABI (ANP) - Wielrenster Amber Kraak heeft de slotetappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten op haar naam geschreven. De Nederlandse renster van FDJ-Suez bleef als laatste van drie vluchters in Abu Dhabi de aanstormende sprintster Lorena Wiebes net voor.

De 29-jarige Kraak was in de slotetappe van de UAE Tour, die van het Louvre Museum in Abu Dhabi naar Abu Dhabi Breakwater ging over 105 kilometer, ontsnapt met de Britse rensters Sophie Wright en Monica Greenwood. Kraak bleef als laatste over en achter haar maakte SD Worx-Protime van Wiebes en leidster Lotte Kopecky tempo voor een massasprint. Wiebes werd gelanceerd, maar ze kwam net te laat om Kraak nog bij te halen.

De eindzege van de UAE Tour ging naar de Belgische wereldkampioene Kopecky. Die had een dag eerder de derde etappe op haar naam geschreven en de leiderstrui overgenomen van ploeggenote Wiebes.

Krap

"Ik hoorde mijn teamgenoten over de radio roepen en wist dat het heel krap was. Ik durfde niet om te kijken of mijn armen in de lucht te steken", zei Kraak in het flashinterview na de finish. "Dit is naast de zege in de ploegentijdrit van de Vuelta vorig jaar mijn eerste solozege in de World Tour. Misschien dat ik de volgende keer kan vieren met de armen in de lucht."

Kraak vertelde dat ze na een tegenvallend optreden in de bergetappe van zaterdag voor de aanval wilde gaan. Ze dacht dat ze een goed groepje hadden om het tot de streep te redden. "Ik wilde wachten tot de sprint, maar toen de anderen stopten met rijden, ben ik maar gegaan. Mooi dat ik me na een mindere dag zo kan revancheren."

Meer uit Sport

Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

8 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

8 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

9 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

9 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

9 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

9 uur geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

10 uur geleden