Wielrenster Kopecky tot eind 2028 bij SD Worx - Protime
BRUSSEL (ANP) - Wielrenster Lotte Kopecky heeft haar contract bij SD Worx - Protime verlengd. De wereldkampioene is nu tot eind 2028 aan de Nederlandse ploeg verbonden. De 28-jarige renster uit België rijdt sinds 2022 voor haar huidige formatie. Daarvoor droeg ze het shirt van Liv Racing, Lotto Soudal Ladies en Topsport Vlaanderen.
"Ik voel me goed bij deze ploeg", vertelde Kopecky op een persconferentie in Antwerpen. "En het belangrijkste, ik kan in deze omgeving mezelf zijn. Team SD Worx-Protime is qua resultaten de beste ploeg van het vrouwenpeloton. De omgang in deze ploeg is heel menselijk. Wij worden zeker niet als robots gezien. Uiteraard wordt er verwacht dat we prestaties leveren, maar niet ten koste van alles."
"Er is een duidelijke communicatie binnen het team, waardoor we meteen weten waar we aan toe zijn", vervolgde Kopecky. "Zowel wanneer het positieve geluiden als kritische noten zijn, krijg je dat te horen. Dat kan ik wel waarderen. Als ik kijk naar mijn erelijst die ik hier de afgelopen jaren heb opgebouwd en hoe ik ben gegroeid als renster en persoon is het een logische keuze dat ik mijn contract nu heb opengebroken en verlengd tot en met 2028."
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
3 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.
3 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.
3 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.
4 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.
5 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
13 uur geleden