Wielrenster Kool wint tweede etappe in Baloise Ladies Tour
ZULTE (ANP) - De Nederlandse wielrenster Charlotte Kool heeft de tweede etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. Het was een rit met start en finish in Zulte. De renster van dsm-firmenich PostNL versloeg in de sprint Daria Pikulik uit Polen en Sara Fiorin uit Italië.
Lorena Wiebes, winnares van de proloog en de eerste etappe, finishte als achtste nadat ze bijna onderuitging in de finale. De renster van SD Worx-Protime behoudt de leiding in het algemeen klassement.
Wiebes, die over ruim twee weken deelneemt aan de olympische wegrace, rijdt de Ladies Tour als laatste voorbereiding. De rittenkoers duurt tot en met zondag. Zaterdag is er eerst een korte etappe in Zwevegem en later op de dag nog een tijdrit van 11 kilometer.
Meer uit Sport
SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.
4 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
1 dag geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
1 dag geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
1 dag geleden